Darmowy „zbiorkom” podczas smogu

autor

Radni niemal jednogłośnie przyjęli zaproponowaną przez prezydenta Majchrowskiego uchwałę. W chwilach, kiedy powietrze bardziej będzie się nadawało do przeżuwania niż do wdychania, samochód będziemy mogli zostawić na parkingu, a po mieście podróżować komunikacją miejską. Za darmo.

Jeżeli na trzech stacjach monitorujących krakowskie powietrze przekroczona zostanie uśredniona norma dla pyłu PM10 – 150 mikrogramów na metr sześcienny – z komunikacji miejskiej będzie można skorzystać za darmo, na podstawie dowodu rejestracyjnego. To samo czeka nas wówczas, kiedy uśredniona norma ustalona na poziomie 200 mikrogramów na metr sześcienny przekroczona zostanie na przynajmniej jednej ze stacji. Decyzja podejmowana będzie o na podstawie popołudniowych odczytów z ostatniej doby.

„Stan darmowy” w MPK trwał będzie przez całą kolejną dobę, także wówczas, kiedy stan powietrza niespodziewanie się poprawi. Jak informuje Kraków.pl: Uchwała w sprawie darmowej komunikacji miejskiej podczas smogu wejdzie w życie w trzy dni po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Komentarze

  1. Czy wiadomo jak to ów stan klęski smogowej będzie ogłaszany? Czy gdy wejdę do tramwaju to na monitorze zobaczę informacje o tym że mogę jechać za darmo?

  2. no właśnie, jak to niby będzie ogłaszane? w TV? nie każdy ma. radia też nie każdy słucha… może będzie jeździł goniec i ogłaszał przez megafon 🙂

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę