Filiżanki za prawie 5000 zł zamówił… Zarząd Infrastruktury Sportowej

autor

Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Infrastruktury Sportowej zamówił w sklepie z porcelaną Ćmielów 26 filiżanek. Ze spodkami. I z transportem. Za 4914 złotych. Czyli na bogato. Niestety, nie mogę się dowiedzieć, dlaczego…

Filiżanki ze spodkami za niemal 200 złotych za sztukę zamówiono w grudniu. Zamówienie skierowano do „Ćmielowa” – fabryki fajansu cienkościennego i porcelany założonej pod koniec XVIII wieku.

Zarząd Infrastruktury Sportowej zażyczył sobie towar z górnej półki. W sklepie on-line producenta filiżankę można kupić już za 8 złotych i 86 groszy. Jest też kolorowa seria „Blossom” (25 złotych za sztukę), a także model „Maria Teresa” za 69 złotych. Patrząc na cenę, zgaduję jednak, że ZiS celować mógł w kolekcję Evy Minge: „Ecru”/”Noir”, tudzież model „Empire”.

Dlaczego muszę zgadywać? Zarząd Infrastruktury Sportowej poprosiłem mailowo o odpowiedź na kilka prostych pytań:

malcz-filizanki1

Potwierdzenie odbioru jednak nie nastąpiło, więc – skoro nie udało się drzwiami – spróbowałem wejść oknem:

malcz-filizanki2

Wczoraj wieczorem obiecano mi, że odpowiedź otrzymam dziś do południa:

jsasorski

Dziś o 14:30 szczerze zaniepokojony wysłałem kolejną wiadomość:

malcz-filizanki3

Ale ten mail pozostał już niestety bez odpowiedzi. Podobnie jak pytanie o to, po co w Zarządzie Infrastruktury Sportowej filiżanki za 4914 złotych. Bo jakieś uzasadnienie przecież istnieje. A jesteśmy go w redakcji bardzo ciekawi. Bo owszem. Zdarza nam się wydać sporo pieniędzy na picie – ale, do diaska, na „wkładkę”, a nie na „szkło”.

Zdj. tytułowe: flickr.com, DiDi Lavander, CC BY-ND 2.0

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Na bieżąco"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę