Fort Bronowice idzie pod młotek za 6,5 mln

autor

O Forcie Bronowice napisaliśmy już chyba wszystko, co było do napisania.

Teraz pozostała już tylko żałoba. Małopolska AMW, którą kieruje szef komisji planowania przestrzennego i ochrony środowiska Rady Miasta Krakowa Grzegorz Stawowy (PO) właśnie wystawiła go na sprzedaż. Link do ogłoszenia na stronie AMW – TUTAJ. Cena wywoławcza za ponad 3 ha + fort to niespełna 6,5 mln złotych. Minus bonifikata za zakup zabytku.

Co ciekawe w opisie nieruchomości napisano, że chodzi o  „budynek zabytkowego Fortu Nr VII „Bronowice” o powierzchni użytkowej 439mwraz z otaczającymi go terenami zielonymi”, choć nam Grzegorz Stawowy mówił, że terenów zielonych tam nie ma. (TUTAJ)

Warto przypomnieć, że świąteczne spoty „igrzysk” wraz z emisją (ktoś jeszcze pamięta?) kosztowały 1,5 mln złotych.

Żeby nie mącić żałoby jeszcze tylko dwa odnośniki dla tych, którzy pogubili się w całej historii. TUTAJ przeczytacie o tym, że zamiast parku będą bloki i o co dokładnie chodzi, a TUTAJ o tym, co tracimy.

Mamy nadzieję, że nie pozwolicie, by ta sprawa uszła na sucho w czasie wyborów.

Komentarze

  1. […] Fort wraz z zielenią został przez instytucję zarządaną przez radnego wystawiony na sprzedaż … W tym samym czasie urząd miasta informuje, że zrobi stronę z wykazem zieleni za… 6,5 mln zł. Czy tylko mi się wydaje, że w tym mieście ostatnie fragmenty zdrowego rozsądku zostały zaczadzone smogiem? […]

  2. […] Mamy w Krowodrzy inny skarb cenny niczym Zakrzówek. To Fort Bronowice, który wraz z otaczającą go zielenią został wystawiony na sprzedaż przez Agencję Mienia Wojskowego, którą kieruje Grzegorz Stawowy – radny Platformy Obywatelskiej,  Szef Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska. Losem tych zielonych terenów nie zainteresowali się inni radni oraz prezydent. A mógł być tu park… […]

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę