Krakowianin zabrał rodzinę na najlepszy plac zabaw w Krakowie [WIDEO]

autor

Mieszkaniec krakowskiego Prądnika, Marcin, szerzej znany jako Evil Eye, korzystając z pięknej pogody, postanowił zabrać dzieci na nowy plac zabaw. Wyprawę uwiecznił na kilkuminutowym filmiku. Trasa, którą musiał pokonać, prowadząc wózek, nie należała do najprzyjemniejszych. Wąskie i dziurawe chodniki, wzmożony ruch samochodów… Ale na szczęście u kresu tej wyprawy oczom Marcina i jego dzieci ukazał się najlepszy plac zabaw w Krakowie!

Zapytaliśmy Evil Eye, co go podkusiło do nagrania tego filmu?

Szlag mnie trafia, gdy – jako ojciec dwójki dzieci – widzę takie „perełki”, więc postanowiłem ruszyć zad i pokazać Kraków z innej perspektywy. Z perspektywy małego człowieka – odpowiedział Marcin.

Komentarze

 1. Widocznie jak kupowal mieszkanie nie do konca wiedzial na co sie decyduje. Ale tak to jest co tanie to drogie.

 2. Nie rozumiem po co zabierać dzieci w taki syf i pokazywać im dno tego świata. Mało to się jeszcze napatrzą ???

 3. Mam propozycję godnej nazwy dla tego godnego miejsca: Plac Zabaw imienia Nietykalnej Trójcy: Majchrowskiego, Koterby, Stawowego. Trzeba w końcu jakoś Wielkich Budowniczych i Odnowicieli, Dobrodziejów, którzy Kraków w XXII wiek awansem wprowadzają, jakoś uhonorować. Godnie i adekwatnie.

 4. Tak, to smutny, beznadziejny plac zabaw. Mam dziwne wrażenie, jakby autor tego filmu chciał udowodnić, że tylko takie miejsca są w Krakowie. A to zdecydowana nieprawda. Jest wiele fajnych placów zabaw. Oczywiście, są i te gorsze, jak wszędzie. I jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Po co wciskać dzieciom, na dokładkę, jak mniemam, własnym, że idzie się w super miejsce, a potem zaprowadzić je w taki zapomniany przez miasto kąt? Z perspektywy małego człowieka to bardzo nieuczciwe zagranie.

 5. Zupełnie nie zrozumiała akcja. Zamiast po prostu pokazać to żałosne miejsce i skrytykować z pytaniem o co chodzi? (nie dopatrzyłem kto jest administratorem placu) To w ogóle ciągnąć dzieciaki tam? Mam przynajmniej nadzieję, że wyjaśnił dzieciom, że to taka zabawa / akcja pokazania kiepskiego placu zabaw.

  W szczególności, że po drodze mijali fajny i regularny plac zabaw, więc cała ta akcja jest trochę wydumana. Regularne place zabaw, których powstało w ostatnich latach sporo w Krakowie – są takie jak ten wcześniejszy. Jak ktoś chce coś ekstra, to z dziećmi do Parku Jordana podjechać i tam są ciekawe obiekty w tym z przed roku czy dwóch blisko środka świetne piramidy linowe do wspinania się …

   • Likwidacja i zabudowanie starego fortu ? W Warszawie ludzie protestuja przed likwidacja Reduty Ordona a wiele miast i miasteczek pogranicza Wielkopolski, Prus, Ziemi Lodzkiej i Mazowsza rekonstrukcjami fragmentow Wojny Obronnej utrwala pamiec o naszej tozsamosci. Gdzie jest racja ?

  • No tak. Jechać godzinę/40 minut na plac zabaw do Parku Jordana, bo czasem tyle do zajmuje z Górki Narodowej. Nie w samym centrum człowiek żyje. A tak na marginesie – piramidy linowe powstały dzięki pomysłowej i zdeterminowanej mieszkance, ze środków budżetu obywatelskiego. A co do akcji – miała charakter happeningu – nie trzeba jej rozumieć do bólu dosłownie.

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę