Jacek Majchrowski apeluje do duszącego się miasta

autor

Pod wpływem jakiegoś impulsu – być może lamentów na fejsie – prezydent Majchrowski wystosował apel do krakowian. Przeczytaliśmy go, nota bene, z zapartym tchem. Bardzo nam się podoba. Polecamy go waszej uwadze. Przypominając jednocześnie, że środki zaradcze można uzupełnić o niezaciąganie się. 

Krakowskim powietrzem oczywiście.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krakowa!

W związku z utrzymującymi się ponadnormatywnymi stężeniami pyłu w krakowskim powietrzu, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o korzystanie w ciągu kilku najbliższych dni z komunikacji miejskiej i pozostawienie samochodów prywatnych na parkingach.

Jednocześnie proszę tych wszystkich, którzy ogrzewają swoje mieszkania piecami węglowymi o to, by zwrócili uwagę na jakość spalanego w nich węgla i nie spalali w nich odpadów domowych.

Jeżeli jesteście Państwo właścicielami kominków opalanych drewnem, nie będących jedynym źródłem ogrzewania mieszkania, uprzejmie proszę o rozważanie możliwości czasowego zaprzestania ich użytkowania.

Proszę też o nie spalanie na działkach liści. MPO zgodnie z harmonogramem odbiera bezpłatnie odpady zielone. Terminy odbioru można sprawdzić na stronie www.mpo.krakow.pl.

Straż Miejska została zobowiązana przeze mnie do podjęcia wzmożonych kontroli palenisk domowych. Proszę, by w przypadku uzasadnionego podejrzenia dotyczącego spalania śmieci lub odpadów, niezwłocznie skontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod nr 986.

Jeżeli macie Państwo znajomych, którzy dojeżdżają do pracy spoza granic naszego miasta, proszę o przekazanie mojego apelu o pozostawienie samochodu w miarę możliwości jak najbliżej węzłów komunikacyjnych i korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej.

Takie działania pomogą w częściowym ograniczeniu stężeń zanieczyszczeń, które zalegają nad Krakowem.

Źródło: informacja prasowa UMK.

Komentarze

  1. Cóż satyra sama w sobie. Właściwie komentarz jest zbędny, ale gdzie Pan Prezydent te parkingi widział??? 😉 Szkoda, że dalej nie ma tej kolei aglomeracyjnej, którą ludzie mieszkający poza Krakowem mogli by dojeżdżać do pracy. No ale przygotowania do igrzysk pewnie były bardziej potrzebne mieszkańcom:)

  2. A może by tak w ramach walki ze smogiem, dać ludziom możliwość wzięcia udziału i miast pustych apeli wprowadzić np. bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej za okazaniem dowodu rejestracyjnego? Puste apele poparte górnolotnymi frazesami niczego nie wniosą, konkretna działalność już raczej tak. Tak sądzę.

  3. A ja proszę Pana Majchrowskiego żeby już zabrał swoją dupę ze tronu magistrackiego. Teraz Magistrat potrzebuje młodych prężnych pracwników którzy potrafią dobrze zarządzać Krakowem a nie wyleniałych opowiadaczy.

  4. Skoro urzędujący Prezydent nie może poradzić sobie ze smogiem to powinien sfinansować maseczki przeciwpyłowe dla wszystkich mieszkańców!!!!

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Jedynka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę