Bogdan Smok odpowiada na pytania o boisko w Młynówce

autor

Nie udało nam się porozmawiać z Przewodniczący Rady Dzielnicy VI Bronowice w środę, ale udało się podczas Dni Bronowic. W rozmowie z Grześkiem Krzywakiem, Bogdan Smok mówi, że kolejne boisko jest niezbędne, bo rada stawia na sport młodzieżowy. Deklaruje także, że będzie otwarte, a trawa sztuczna jest lepsza niż naturalna.

 

Jednocześnie dodaje, że istniejący Orlik jest otwarty i dostępny….

 

Boisko ze sztuczną nawierzchnią i czterometrowym ogrodzeniem, o którym rozmawiamy z Bogdanem Smokiem będzie kosztować podatników 260 tysięcy złotych. Zamiar budowy uzyskał zgodę na kilka dni przed wejściem w życie planu zagospodarowania obszaru Młynówka Królewska-Filtrowa. Zdążono między innymi dzięki temu, że zgłoszono, iż prace zostaną wykonane „metodą ręczną z użyciem elektronarzędzi”.

 

Więcej na ten temat piszemy TUTAJ

(zdj. Maria Husarska.)

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Komentarze

 1. Nic dodac, nic ujac. Sztuczna trawa jest lepsza bo sie nie zadepta i nie wymaga dbania o nia a wiec jest tansza w eksploatacji, a czterometrowe ogrodzenie bedzie dekoracja. Ja tez jestem za tym aby wymienic trawniki na sztuczne, drzewa, krzaki i kwiatki tez przy okazji ba beda wtedy caloroczne, a reszte wybetonowac. Bedzie czysto, funkcjonalnie, ladnie, bezpiecznie i TANIO!!! Ja sie tego nie wstydze i w recz jestem dumna. Niech zyje sport!!!

   • Na szczęście logika nie jest czymś co mężczyźni posiadają na własność :]

    Panie Dawidzie. Obraźliwe słowa wypowiadamy sobie ewentualnie w twarz, tu zaś prosimy o trzymanie się treści.

 2. Brawo Panie Bogadanie! Ja w dziecinstwie gralem na asfalcie albo ubitej ziemi. Na nawierzchniach niebezpieczych dla zdrowia. Dzis ktos proponuje dobre funkcjonalne rozwiazanie na lata i umozliwia aktywne spedzenie czasu ale Pan redaktor ma z tym problem.
  A warto zacząć Panie redaktorze od siebie bo za Pana nadwagę kiedyś zapłacimy my wszyscy z naszych podatkow ponosząc koszty leczenia chorob zwiazanych z nadwaga. Sport to zdrowie. A profilaktyka zdrowotna jest sporo tansza niz leczenie.

 3. A jaka może by lepsza i zdrowsza nawierzchnia niż zwykła, piękna i zielona trawa ? Nikt nie ma chyba nic przeciwko sportowi – tylko przeciw wydawaniu kupy pieniędzy na kolejne boisko w tym samym miejscu – droższe od pozostalych o ponad 200 tysiecy zlotych. Bardzo dobrze, ze dopytuja co w nim takiego bedzie, ze jest takie drogie.

 4. Doskonałe, wyjątkowo impertynenckie podsumowanie szacunku do swojej dzielnicy przez pana redaktora, który brudne buciory kładzie na siedzisku czystej, nowej ławki.

  Jeśli ponadto pan redaktor nie potrafi myśleć logicznie, a co gorsza nie przygotowuje się merytorycznie do dyskusji z zakresu użyteczności sztucznej nawierzchni boiska, to sądzę że nie jest właściwą osobą na tym stanowisku i może jak już osiadł na tej ławce jak ma grzędzie, to powinien na niej pozostać. Zamiast docenić walkę radnych o zapewnienie młodym ludziom zajęć, które młodzież sama wybiera zresztą, lepiej wypominać że wjedzie koparka która zerwie trochę trawy i z dociekliwością komisji macierewicza wiercić dziurę w brzuchu „a kto, a po co, a dlaczego”.

  Szacunek dla Pana Smoka za opanowanie i profesjonalizm w działaniu.

  Zniesmaczony poziomem „wywiadu”,
  Mieszkaniec.

  • Oj Dawid, Dawid… Lepiej podpisuj się z imienia i nazwiska, bo nie po to ludzie wybierają radnych dzielnicy, żeby potem udając mieszkańców atakowali dziennikarzy w internecie. Sztuczna trawa w

  • Oj Dawid, Dawid… Lepiej podpisuj się z imienia i nazwiska, bo nie po to ludzie wybierają radnych dzielnicy, żeby potem udając mieszkańców atakowali dziennikarzy w internecie. Sztuczna trawa w tym parku jest niezgodna z prawem a radni śmieją się temu prawu w twarz. Wkurzylo was widzę, ze ktoś sie za to wziął, ale bardzo dobrze. Skończyły się dziwne interesy. I nie dziw się dawid, ze ktoś chce znać personalia radnych-to są nasze(obywateli), a nie wasze(radnych) pieniądze-i nie stras

  • j Dawid, Dawid… Lepiej podpisuj się z imienia i nazwiska, bo nie po to ludzie wybierają radnych dzielnicy, żeby potem udając mieszkańców atakowali dziennikarzy w internecie. Sztuczna trawa w tym parku jest niezgodna z prawem a radni śmieją się temu prawu w twarz. Wkurzylo was widzę, ze ktoś sie za to wziął, ale bardzo dobrze. Skończyły się dziwne interesy. I nie dziw się dawid, ze ktoś chce znać personalia radnych-to są nasze(obywateli), a nie wasze(radnych) pieniądze-i nie strasz nas macierewiczem.l, bo zdradziła z jakiej jesteś ppartii i sprawa się rypnie:)

  • Panie „mieszkaniec” kim Pan jesteś?? jeśli krytyka personalna , to personalnie poproszę ( tzn imieniem i nazwiskiem) , inaczej nasuwa się domniemanie , że z radnymi wielki związek Pan masz….., a może jakiś ciemny biznesik kręcisz????

   • Nie chce się przedstawiać – zwłaszcza, że gdy patrzę na poziom Waszego fanatyzmu boję się o zdrowie i kondycję mojego mieszkania. Nie, nie jestem radnym, a szarym mieszkańcem jednego z naszych pięknych „widokowych” bloków w płyty. Myślę, że powinniście ustanowić komisję śledczą, kim jestem i dlaczego nie jestem radnym 🙂 I jeszcze ten „interesik”… uśmiałem się do łez.

    Nie do końca rozumiem zwłaszcza przytyki „Krzysia” który wymagając ode mnie podania imienia i nazwiska podpisuje się zdrobniale samym imieniem… Hipokryzja, Krzysiu? I te słowa o partii… to chyba ja wiem z kim mam do czynienia, skoro macierewicz to nadepnięcie na odcisk 😉

 5. Tak czy siak sedno sprawy nie wydaje się sprowadzać do murawy, a do:
  1. kosztów boiska pośród innych, nie w pełni zadbanych boisk,
  2. lokalizacji boiska – To najwęższy chyba w okolicy odcinek tego parku, sąsiadujący bezpośrednio ze szkołą, na której boisku jest – PARKING
  3. dalej, upiększania ‚parku’ klatką – zapewne będzie to najpiękniejsza klatka w Krakowie, pozostanie jednak klatką.
  4. ‚przyspieszonego’ sposobu przyjmowania projektu

  Ta sprawa wydaje się mieć więcej minusów niż nawierzchnia boiska.
  Pan przewodniczący pięknie powiedział że chce pokazać młodzieży sukces przez zwycięstwo. Zwyciężmy więc dobrze administrując boiskami i Parkiem nie poprzez wzajemne szkody:
  1. 3 boiska Bronowianki + jej stare boisko – to wymaga konkretnej współpracy skoro istnieją plany powstania szkoły sportowej (o jakim konkretnie profilu, nie wspomniano)
  2. Orlik, z dostępem do którego bywają zauważalne problemy
  3. Parking i boisko do koszykówki przy szkole nr 153
  4. Boisko w centrum osiedla, na którym nawet rugbyści się pojawiają, a któreż to boisko nie jest ogrodzone, tak aby np. nie wchodziły tam psy.

 6. Próbowałem w sierpniu 2012 zarezerwować termin na Orliku. Aby poznać grafik, trzeba wejść na teren Orlika, kiedy ten jest otwarty. Czyli żeby wiedzieć kiedy jest otwarty, trzeba wiedzieć kiedy jest otwarty.
  A żeby zapisać się na termin, trzeba stanąć w kolejce w pierwszej godzinie otwarcia Orlika w danym miesiącu.
  W sierpniu grafik na wrzesień został wywieszony w ostatnim dniu otwarcia w sierpniu (chyba 27 sierpnia) w godzinach 12-13, po czym Orlik był zamknięty na cztery spusty do pierwszej godziny otwarcia we wrześniu.

  Podkreślam, że to było rok temu – czy coś się zmieniło? Ja zarzuciłem temat, bo na Pszczelej wystarczyło zadzwonić do sekretariatu szkoły i termin co tydzień zaklepany do odwołania.

 7. Niestety niektórych spraw się nie przeskoczy, z przyzwyczajeniami i nie do końca przemyślonymi decyzjami jest jak z tajemnicą – póki wszyscy ją znający nie umrą to tajemnica jest zagrożona, I tak samo jest z przyzwyczajeniami do dawnego systemu bo chyba jeszcze z niego wynikają takie „kwiatki” puki pokolenie się nie wymieni będziemy mieli takie sytuacj

 8. Panie Redaktorze, jestem mieszkańcem Bronowic i nie mam takiego zdania jak Pan i proszę nie mówić w moim imieniu. Dziękuję 🙂

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę