Jeszcze więcej parków powstanie w Krakowie

autor

Mieszkańcy Krakowa wkrótce będą mogli korzystać z nowych parków. Obiekty powstaną m.in. w okolicy Błoń, na Grzegórzkach, w Bronowicach oraz w wielu innych rejonach miasta. Będą posiadać ogrodzenie, parkingi i nowoczesny system ochrony. W najbliższych miesiącach przybędzie kilkanaście prestiżowych i przede wszystkim świetnie zlokalizowanych parków. Wszystko to zgodnie z programem i obietnicami wyborczymi Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz zapewnieniem Zastępcy Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa Elżbiety Koterby, że „zieleń jest najważniejsza i najistotniejsza w mieście”. Oto nasza lista nowych krakowskich parków, opracowana przy współpracy z Onet Kraków.

Park Club

13444254_105963257744608bfb6_58672429_n

Lokalizacja: Al. 3 Maja, Błonia

Opis inwestycji*: Park Club interpretuje  wyjątkowy kontekst  miejsca i jego tradycję wpisując się w perspektywę prowadzącej do niego, zadrzewionej Alei 3 Maja. Jego fasada staje się lustrem dla tonącego w zieleni miejsca. Lokalizacja jest szczególna, tętniąca życiem, a jednocześnie zapewniająca parkowy spokój i ciszę.


Błonia Park

blonia_mainslide4

Lokalizacja: Al. 3 Maja, Błonia

Opis inwestycji: Lokalizacja obiektu ułatwia także aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Tuż obok inwestycji znajdują się ścieżki idealne m.in. do jazdy na rowerze, rolkach czy biegania. Osoby pragnące jeszcze bliższego kontaktu z naturą mogą wybrać się do Lasku Wolskiego lub na Kopiec Kościuszki.


Konopnicka City Park

konopnicka_city_park_kj1zx-b

Lokalizacja: Ul. Marii Konopnickiej

Opis lokalizacji: Ul. Konopnicka ( pisownia oryginalna – od red.) w Krakowie to rejon doskonale skomunikowany niemal z każdą częścią Krakowa. Miłośnicy spacerów z pewnością docenią lokalizację Konopnicka City Park z uwagi na bliskość terenów zielonych wzdłuż rzeki Wilgi, sąsiedztwo Parku Mateczny Zdrój oraz Bulwarów Wiślanych znajdujących się zaledwie 15 min pieszo od inwestycji.


Bagry Park

atal_galeria_Atal_bagry_park_III_1-conf886x610,80,nt_m

Lokalizacja: ul. Bagrowa, Płaszów

Opis inwestycji: Bagry Park to wieloetapowa inwestycja położona przy ulicy Bagrowej, w zielonej i spokojnej dzielnicy Podgórze. Nowoczesne i kameralne budynki powstaną w malowniczym sąsiedztwie zalewu Bagry, który będzie oazą spokoju i wytchnienia.


 Centralna Park

centralna_cam6_xl_0

Lokalizacja: ul. Centralna, Czyżyny

Opis inwestycji: Inwestycja Centralna Park jest zlokalizowana w północno-wschodniej części Krakowa, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny. Od Rynku dzieli ją zaledwie 6 km.


Dąbie Park

1_09

Lokalizacja: ul. Dąbska

Opis inwestycji: Dąbie Park jest  doskonale skomunikowane z centrum Krakowa. Dojazd do Ronda Mogilskiego zajmuje 5 minut tramwajem, a do przystanku Dworzec Główny Tunel 8 minut. Przystanki tramwajowe są oddalone od osiedla kilka minut pieszo. Dodatkowo po połączeniu ul. Lema z al. Jana Pawła II będą dostępne nowe linie autobusowe.


Grzegórzki Park

DCIM114GOPRO

Lokalizacja: ul. Mogilska, Grzegórzki

Opis inwestycji: Nowoczesna architektura, oryginalne rozplanowanie ze starannie opracowanym projektem zieleni – wszystko to tworzy Twój Nowy Świat w sercu miasta.


Lazurowy Park Bronowice

atal_galeria_Atal_lazurowy_park_12-conf886x610,80,nt_m

Lokalizacja: Zygmunta Starego, Bronowice

Opis inwestycji: Lazurowy Park Bronowice – nazwa ta łączy w sobie nie tylko zapowiedź niczym niezmąconej zieleni, ale także przeplata ją lazur, który krakowianom może kojarzyć się z dalekimi podróżami do Grecji, Włoch czy na Dominikanę.


 Prądnik Park

huijhy

Lokalizacja: Prądnik Czerwony

Opis inwestycji: Osiedle Prądnik Park doskonale wpisuje się w ideę miejskiego stylu życia. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby na co dzień zapewnić mieszkańcom jak największą wygodę. Dobre skomunikowanie z centrum miasta, dostęp do punktów usługowych i strefy rekreacji zapewniają maksimum użyteczności dla mieszkańców aktywnych, czynnych zawodowo i rodzin z dziećmi.


Ruczaj Park

jpl

Lokalizacja: ul. Kapelanka

Opis inwestycji: Dynamicznie rozwijająca się infrastruktura w połączeniu z bliskim sąsiedztwem centrum miasta nadaje temu miejscu poczucie niezależności bez konieczności kompromisów.


Sołtysowska Park

ll

Opis inwestycji: Osiedle powstanie w enklawie zieleni, starodrzewia, które w naturalny sposób oddzieli mieszkańców od otoczenia. Dodatkowo architekt krajobrazu starannie zaprojektował ogród wewnątrz osiedla, który pięknie dopełni całości i sprawi, że Sołtysowska PARK będzie wyjątkowym miejscem do życia.


Wilga Park II

wilga

Lokalizacja: ul. Kobierzyńska

Opis inwestycji: Dla aktywnych mieszkańców oraz lubiących długie spacery polecamy tereny rekreacyjne wzdłuż rzeki Wilgi, Bulwary Wiślane, Zakrzówek czy też park miejski przy ul. Praskiej. Wszystkie te ciekawe i niepowtarzalne lokalizacje znajdują się w odległości około 2 km od inwestycji. Inwestycja ta jest ostatnią lokalizacją zgodnie z Miejscowy Planem Zagospodarowania Przestrzennego w tym rejonie ul. Kobierzyńskiej, która może zostać przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową w tym rejonie.


Park Avenue

12074874_922551737793457_8535198921536010026_n

Lokalizacja: ul.Czarodziejska, Bulwary Wiślane

Opis inwestycji: Stare Dębniki to obszar Krakowa, położony na prawym, południowym brzegu Wisły. Stare Dębniki od lat uważane są za prestiżową lokalizację (…). Inwestycja powstaje przy pięknym parku, tuż przy Bulwarach Wiślanych, w otoczeniu zabytków i atrakcji turystycznych. Tutaj historia i tradycja spotykają się z nowoczesnością.


I gdyby tego było mało, okazuje się, że w Krakowie powstanie także ogród.

Garden Line

aboutImg

Lokalizacja: ul. Buszka, Zwierzyniec

Opis Inwestycji: Na wyłączny użytek mieszkańców czekają również inne udogodnienia, takie jak pokój zabaw dla dzieci, nowoczesna siłownia, rowerownia ze stanowiskiem serwisowym, czy usługi zawodowego konsjerża.

* – wszystkie opisy to cytaty pochodzące z oficjalnych stron internetowych opisywanych inwestycji, a zamieszczone wizualizacje jako materiały prasowe dostępne są na stronach: www.parkclub.pl, bloniapark.com, www.activ-investment.eu, www.bagrypark.pl, www.lcc.pl, dabiepark.pl, www.grzegorzkipark.pl, www.lazurowypark.pl, www.pradnikpark.pl, www.ruczajpark-krakow.pl, www.wiarygodnydeweloper.pl, www.wilgapark.pl, www.gardenlane.pl

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Jeszcze więcej parków powstanie w Krakowie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Janusz
Gość

Cebula Park, Janusz Apartments, Grażyna Lounge, Seba’s Gallery, Karyna Plaza, Sock&Sandal Square. Bierzcie, daję Wam te fenomenalne iternaszynalne nazwy ZA DARMO! Cebula powerrrrrrr!

grażynka
Gość

<3

Anonimowo
Gość

pieknie !!! juz sie dlawia tymi inwestycjami ! Brawo Janusz za dua inwencje w nazwach

Toma
Gość

Park – teren rekreacyjny, przeważnie z dużą ilością flory, w tym często zadrzewiony. W miastach ma charakter dużego, swobodnie ukształtowanego ogrodu z alejami spacerowymi. Kurna pytam gdzie ta zieleń , flora a nie betonowe twory

Dawid Piotrowski
Gość

Jeszcze Enterprise Park przy Powstańców Wielkopolskich! Co prawda to biurowy, a nie mieszkalny, ale nazwa zobowiązuje – pracuje się tam na ławeczkach w cieniu drzew, a zebrania projektowe umila śpiew ptaków.

john
Gość

A pomyśleć że ludzie jeszcze 10-15 lat temu wieszali psy na Hucie że to niby ogromne więzienie z betonu, a dziś ze świecą szukać takiej ilości zieleni w okolicach centrum krk. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało za 10-15 lat, póki co jedynie krk i wawa bronią się przed ucieczką mieszkańców, tylko jak długo. W końcu ludziom znudzi się płacenie 3/4 pensji na sam wynajem, a w fabrykach na zachodzi polski już dziś pensje są porównywalne do tych w krakowie dla zwykłego robotnika.

Waldemar Antosiewicz
Gość

Do tego należałoby dodać Park przy Radzikowskiego na terenie po dawnym campingu Krak. Prez. Majchrowski chce sprzedać teren deweloperowi, zastrzegając że ten ma tam zrobić park. O jakie to sprytne! Że też na to nikt nigdy na świecie nie wpadł – dopiero nasz prezydent taki zuch!!!! To faktycznie będzie taki park jak te powyżej ….

trackback

[…] nie wiadomo, kiedy władze miasta wraz z deweloperami postanowią nam podnieść jakość życia i stracimy widok z okna lub ostatni okoliczny park. Niektórzy, kiedy życie ich przytłoczy, zaczynają zbyt dużo pić. Inni popadają w […]

Tubylec Betonu
Gość
No nie. Ja pier… co za obłuda. Ale w końcu ktoś na Majchra, Elkę D. i Stawowego głosował, sami się nie wybrali (choć kto wie?). Gratulacje Krakowianie! Mam nadzieję, że jesteście dumni z dokonanych wyborów i zbudowane 4 metry od Waszych okien, zasłaniające przykre słońce i uciążliwą zieleń ściany nowych bloków napawają Was dumą. Oraz, że zabetonowane place zabaw uwalniają Wasze dzieci od przykrej możliwości spędzania czasu wśród zieleni, co mogłoby wpłynąć uspokajająco na ich agresję, pozwalając odparować emocjom. Fuj! Oraz, że Wasi dziadkowie i babcie rzężąc w bezdechu z braku powietrza i tlenu ostatkiem sił wykrztuszają z siebie peany… Czytaj więcej »
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę