Miły gest wiceprezydent Król: ufunduje uczniom zegarki, aby nie spóźniali się na szkolny autobus

autor

„Dla około tysiąca uczniów zabraknie miejsca w szkołach w ich okolicy i będą dowożeni autobusami nawet kilka kilometrów do innych placówek.(…) władze miasta zamiast budować nowe szkoły… próbują się tłumaczyć” – czytamy w „Dzienniku Polskim”.

Wiceprezydent Krakowa ds. edukacji oświadczyła, że miasto jest odpowiednio przygotowane na reformę edukacji. Aby zapewnić komfort dzieciom z os. Kliny, które do szkoły na Ruczaju dowożone będą autobusem, ufunduje im zegarki – tak, aby żadne dziecko nie spóźniło się na przystanek.

Wraz z uciekającym szkolnym autobusem dziecku może też uciec pociąg, który zwie się „Karierą”. Dlatego też drobny gest Pani Prezydent spotkał się pozytywną reakcją krakowian.

„Słyszałam, że wbrew wcześniejszym doniesieniom zegarki nie będą miały na szczęście funkcji kalkulatora. Kto wie, może moja córka znajdzie się kiedyś dzięki temu w komitecie organizacyjnym jakichś igrzysk olimpijskich” – nie kryła zachwytu pani Magdalena, mama 10-letniej Jagny.

Powyższy tekst jest fake newsem inspirowanym #ASZDziennikiem. Pani wiceprezydent zegarków nie rozda, a mała Jagna nie znajdzie pracy w komitecie, bo nie istnieje. Mamy nadzieję, że mimo tego – uśmiechnęliście się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostatnie w kategorii "Kraków - Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island wypożyczalnia kamperów kraków
Idź na górę