Tak dla słupków. Nie dla WZ-tek. Rada po wakacjach

autor

Radni wrócili po wakacjach. Pierwsza, jeszcze sierpniowa sesja „5-tki”, była poświęcona powakacyjnym podusmowaniom oraz relacjom z prac Zarządu w trakcie przerwy urlopowej. Skróty i podsumowanie przygotował jak zawsze niezastąpiony Przejrzysty Kraków.

Oto co się działo i co się zmieni (lub nie zmieni):

– ustawiono słupki blokujące wjazd do Parku Jordana od strony Bajlandii; – złożono wniosek, aby teren przed Muzeum Narodowym był obiektem zabytkowym, aby pomnik Wyspiańskiego nie został zniszczony, w razie budowy tam parkingu podziemnego; – zarząd wydał negatywną opinię dla WZ 11-piętrowego budynku mieszkalnego, który miał stanąć przy Wrocławskiej, w okolicach Kijowskiej i Urzędu Marszałkowskiego; – wydano negatywną opinię dla WZ przy Miechowskiej; – złożono wniosek, aby za park Jordana odpowiadał tylko jeden gminny Zarządca (teraz jest to ZIKiT, ZIS, prawdopodobnie też Wydział Spraw Administracyjnych i jest bałagan); – wydano  pozytywną opinię w sprawie przekształcenia terenu zieleni z formy dzierżawy na własność (wniosek Wspólnoty Mieszkaniowej budynku Czarnowiejska 87), to teren przy barze Żaczek; – zgłoszono uwagi do projektu Studium. (Piotr Klimowicz – przewodniczący i jego zastępca Adam Michaluk są jednymi z 13 radnych dzielnicowych, którzy poparli inicjatywę „Kraków Przyjazny Mieszkańcom”); – nie przedłużono umowy dzierżawy pasa drogowego dla kiosku przy Lea 15 oraz budki z kebabem na skrzyżowaniu Miechowskiej i Czarnowiejskiej – miejsca te przestały funkcjonować, rada V chce, aby usunięto pozostałości; – złożono wniosek o przywrócenie szatni, umywalni i sanitariatu w budynku koło boisk w parku Jordana.

I jeszcze kilka ciekawych rzeczy. Wśród nich remont w przedszkolu przy Grottgera, którego Rada nie chce odebrać, a o którym będziemy pisać trochę więcej. Do zobaczenia na nagraniach przygotowanych przez Przejrzysty Kraków:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostatnie w kategorii "Krowodrza"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island wypożyczalnia kamperów kraków
Idź na górę