REDAGUJE ZESPÓŁ

Stronę tworzą (alfabetycznie):

Tomasz Borejza

Dziennikarz naukowy.

Redaktor SmogLab.pl. Publikuje m.in. w Tygodniku Przegląd, Onet.pl oraz czasopismach specjalistycznych. Bloguje w hellozdrowie.pl.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl.

 

 

 

Katarzyna Kojzar

Dziennikarka z wykształcenia, ale przede wszystkim z pasji. Krakowski słoik z Opolszczyzny. Jak na słoika przystało, mieszka na Ruczaju. Miłośniczka reportażu, właścicielka rudego jamnika.

Pisze dla „Gazety Krakowskiej”, Smoglabu, Weekend.Gazeta.pl i jeszcze kilku innych miejsc.

 

 

Grzegorz Krzywak

Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z programem I i III Polskiego Radia. Miłośnik historii Krakowa i zagorzały zwolennik jego rozwoju. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”. Dziennikarz Radia Kraków.

 

 

Michał Malczyński

Krakowianin. Z zawodu jest prezesem, a z wykształcenia komparatystą. Woli postawić na swoim, niż wyjść na swoje. Za wzór osobowy służy mu Nikodem Dyzma.

W „Krówce” p.o. redaktora naczelnego.

e-mail: m.malczynski@krowoderska.pl

IMG_2892_wynik

Andrzej Śledź

Chłopak ze Zwierzyńca. Miejski aktywista. Publicysta.

Po godzinach, a Krówka jest po godzinach, ekoterrorysta i krytyk krakowskiego pseudorozwoju. Wierzy, że rozwój to wyższa jakość życia, a nie wieżowce.

e-mail: andrzej.sledz@krowoderska.pl

 

tyburkiewiczPatryk Tyburkiewicz

Grafik rozmiłowany w farbkach kredkach i pikselach. Mieszka w Bronowicach, co go żywo cieszy i wbrew pozorom stara się dawać wsparcie, także w pracy.

Ukończył ASP w Krakowie by zaprzedać część swojego czasu agencjom reklamowym.

e-mail: tyburkiewicz[at]gmail.com

 

Piotr Urbanik

Nowohucianin z wyboru. Miłośnik tabelek, statystyk i cyferek.
Niegdyś pracował nieco więcej, m.in. w Onet.pl, dzisiaj nieco mniej, zaoszczędzony czas przeznaczając na łażenie po górach (więcej TUTAJ).

E-mail: piotr.urbanik@onet.pl

 

fvFranciszek Vetulani

Student Ujotu. Reżyser mockumentu „Hydrofobia”, autor fotograficznych portretów Lemańskiego, Hartmana, Szaszkiewiczowej i innych. Wikipedysta. Blog: Trash Container (trashcontainer.wordpress.com).

E-mail: franciszek.vetulani@gmail.com