Magistrat na jeden dzień otworzył się dla mieszkańców. Koszt: ponad 150 tys. złotych
Dzień dobry! Dziś w cyklu punkt urzędowego rejestru umów, który każdy krakus powinien znać, prezentujemy umowę na obsługę Dnia Otwartego Magistratu. Na obsługę logistyczną wydano 147 979 złotych. Jeden z konferansjerów za prowadzenie imprezy (plus śpiewniki) otrzymał 9 450 złotych*. Dlaczego Dzień Otwarty Magistratu tyle kosztował, wyjaśnia Maciej Grzyb.
Dzień Otwarty Magistratu jest organizowany raz w roku. Jego celem – podobnie jak w przypadku naszego skromnego bloga – jest przybliżenie mieszkańcom pracy krakowskiego urzędu.
Umowa oznaczona sygnaturą W/I/2796/KS/148/2019 została zawarta z firmą Creative Group 303 i opiewa na 147 979 złotych. Została opisana jako “Kompleksowa obsługa logistyczna i organizacyjna związana z organizacją Dnia Otwartego Magistratu 9.06.2019.”
Maciej Grzyb tak odpowiedział na pytanie o koszty zorganizowania imprezy:
“Organizacja Dnia Otwartego Magistratu w 2019 roku była przedsięwzięciem złożonym logistycznie i zawarte zostały liczne umowy m.in. na artystyczne wykonania, organizację warsztatów dla dzieci oraz usługę konferansjera.
Całościową kompleksową obsługę logistyczną, obejmującą postawienie dwóch scen, namiotów, catering oraz zabezpieczenie techniczne przedsięwzięcia powierzono firmie Creative Group 303 Marcin Cupał.
Wykonawca został wyłoniony w zapytaniu ofertowym, w którym wzięło udział 4 oferentów. Zamówienie procedowane było zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Pozostałe umowy związane z realizacją Dnia Otwartego Magistratu znajdują się na BIP i zawierają adnotację że są związane z realizacją tego wydarzenia: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=62369“
Kiedy kliknie się pod wskazany link uwagę zwraca jedna z umów na obsługę konferansjerską imprezy. Figurująca w tym punkcie kwota to 9450 złotych. Na pytanie, w jaki sposób wybrano prowadzących i przeprowadzono rozpoznanie rynku, Maciej Grzyb nie odpowiedział.
W tym roku Dzień Otwarty Magistratu się nie odbędzie. Uznano, że nie jest niezbędny i rezygnacja z jego organizacji pozwoli zaoszczędzić parę złotych.
[Wpis edytowany. W leadzie pojawiła się kwota 9500 złotych. Prawidłowa kwota to 9450 złotych. W dalszej części była prawidłowa.]
* Urząd Miasta Krakowa już po publikacji tekstu zdecydował się przysłać wyjaśnienie dotyczące tej pozycji rejestru umów. Kwotę uzasadnia tym, że usłudze konferansjerskiej towarzyszyło także przygotowanie śpiewników, które były wykorzystywane w czasie prowadzonej z teatrem Loch Camelot lekcji śpiewania. Usługę świadczoną przez teatr zafakturowano oddzielnie. W bardzo rozsądnej kwocie. Wpis po otrzymaniu wyjaśnień ze strony urzędu został zmieniony tak, by oddać ich treść.
–1 Komentarz–
[…] W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy tekst, w którym informowaliśmy, że koszt przeprowadzenia ubiegłorocznej imprezy pod nazwą Dzień Otwarty Magistratu przekroczył 150 …. […]