Młodzi, wykształceni i z partii PiS

autor

W „dobrej” zmianie jedna rzecz miała być niezaprzeczalnie dobra. Wiele osób wierzyło, że skończy ona z największym grzechem Platformy Obywatelskiej, którym było traktowanie instytucji państwowych (oraz przeróżnych spółek) jak wewnątrzorganizacyjnej giełdy pracy.

Niektórzy wierzyli, że teraz będzie mniej partyjnie, a bardziej merytorycznie.

Inni, wykazujący się zdrową dawką cynizmu, mówili, że będzie tak jak zawsze, czyli nie tyle będzie lepiej, co po prostu starzy zostaną usunięci, by zrobić miejsce dla nowych. Nowych, którzy zostaną przyjęci z niemal identycznego klucza. Niemal, bo inne będzie logo na breloczku.

Dzisiaj z rana na facebooku przywitały mnie dwie wiadomości (ktoś podał dalej – podkreślam), które z dumą udostępniało krakowskie Forum Młodych PiS.

Jedno dotyczyło tego, że 31-letnia była radna PiS w Krakowie Małgorzata Popławska została wiceprezeską Krakowskiego Parku Technologicznego.

FM jest dumne, że miało takiego członka i taką przewodniczącą !! A niedowiarki i krytycy szybko zmienią zdanie.

Posted by Forum Młodych PiS Kraków on 7 luty 2016

Druga tego, że były pracownik biura poselskiego jednego z posłów PiS, został szefem krakowskiego KRUS.

Gratulujemy !! Łukasz Kmita Przewodniczący FM PiS w Olkuszu został szefem krakowskiego KRUS-u. Młody, wykształcony ale już doświadczony samorządowiec, świetny organizator.

Posted by Forum Młodych PiS Kraków on 8 luty 2016

I teraz nie wiem, co gorsze. Czy to, że w taki sposób rekrutuje się na takie stanowiska. (Nie chodzi bowiem nawet o same osoby,  a o to, że nie dano im szansy wykazać się w otwartej konkurencji).

Czy to, że partyjna młodzież się z tego cieszy.

Miało być bowiem równo, porządnie i z troską o państwo. Dla mnie równo, porządnie i z troską o państwo oznaczałoby, że kadry do państwowych spółek i urzędów rekrutuje się tak samo, jak te do prywatnych. A więc nie szukając ich wewnątrz partii, ale postępując zgodnie ze sprawdzonym schematem, który wygląda tak:

– ogłaszamy, że jest wakat,

– czekamy na zgłoszenia,

– wybieramy najlepszych.

Przy czym w rubryce „umiejętności” lepiej powinno wyglądać branżowe doświadczenie niż legitymacja. Członkostwa w jakiej partii by ona nie potwierdzała.

Zdj. tytułowe: screen z portalu facebook.com

Tags:

Komentarze

 1. „wybieramy najlepszych.” – normalnie popłakałem się ze śmiechu.

  Prawie całe krakowskie PO zostało ewakuowane do UMWM, wiedzieli co ich czeka.

 2. Wygląda to fatalnie. I piszę to jako wyborca PiS. Nic ich błędy PO nie nauczyły. Za 4 lata pożegnają się z rządami i tymi stołkami.

 3. Z tego co obserwuje po skali zjawiska to PO przy PiS to była pod tym względem kulturalna partia. Żałuję głosu na pis ale nie ja pierwszy I ostarni

  • Może tak, może źle to wygląda, ale ja uważam że niechby się sami mianowali, ale żeby tylko działali dla dobra Polski. Jak na razie w niczym mnie PiS nie zawiódł, a nie głosowałem na nich. Jest może faktycznie problem z planowanym nowym podatkiem, ale wierzę że nie zostanie wprowadzony w tej formie bo już się przekonałem że ta partia słucha Polaków. Mam tylko nadzieję że to się nie skończy i nie zaczną się zachowywać jak świnie przy korycie. PO jak obejmowało władzę to nawet nie udawali nigdy że coś robią. A tutaj proszę, mocna polityka w każdą stronę. Ja traktuję PiS jako konieczność aby pozbyć się tych ostatnich plugawych organizacji jakimi jest PO i Nowoczesna. Jeśli nie spieprzą tych czterech lat to może zobaczymy po następnych wyborach w opozycji (lub nawet w rządzie) partie takie jak Kukiz15 i Nowa Prawica? Życzę tego wszystkim Polakom.

   • Ja natomiast mam nadzieję, że sąd zakaże działalności „partiom” Kukiza i zdradzieckiej, aspołecznej nowej prawicy, a ich działacze trafią tam, gdzie ich miejsce – na śmietnik historii, lub za kratki za podjudzanie do nienawiści, hejt i przemoc prezentowaną przez zwolenników „prawicy” (czyt. bezwolnych, bezrozumnych kukiełek sterowanych nienawiścią…)

 4. Praca partyjna jest ciężka i niewdzięczna. Trzeba wynagradzać posadami, bo inaczej nie bedzie żadnych dołów partyjnych. Nikt za darmo nie bedzie przez lata pracował na rzecz partii opozycyjnej. Tak to dzieła wszędzie na całym świecie. Trzeba się z tym pogodzić.

  • I tu jest sedno problemu – Polak idzie do polityki nie po to, żeby mieć możliwość zmienienia czegoś w swoim kawałku świata na lepsze, dla siebie i innych. Tylko po to, żeby się nażreć, żeby mieć siłę, żeby była kasa, władza i „moje na wierzchu”, żeby mu nikt nie podskoczył, i żeby mu tyłek chronili jak coś spieprzy.

   Drogi panie, tak to działa w tych kawałkach świata, gdzie system polityczny jest skorumpowany i/lub świadomość obywatelska ludzi znikoma. Z tym się nie trzeba godzić, z tym trzeba walczyć.

 5. Ja widzę zasadniczą róznicę między PO a PIS. Kiedyś były konkursy, ogłoszenia o naborze, raz wygrywali swoi raz inni, ale zawsze było to JAWNE. teraz zlikwidowano konkursy, nie ma służby cywilnej, i powołuje się ludzi po cichu, a jedyne info jest na FCB przez przypadek

  • Tak oczywiście pokazują to właśnie ostatnie wyniki konkursów na stanowiska dyrektorskie w UMWM.
   Nie wspominając o takich perełkach jak MPL Balice w których chyba nie było dyrektora niezwiązanego z PO, a zapomniałbym o konkursie na prezesa ZUS taka wisienka na torcie.

 6. […] Dałoby się też wykorzystać tę metodę, by rozwijać kapitał ludzki. Tutaj bowiem inwestycje miejskie są nie tyle małe, co źle ukierunkowane. Nie brak bowiem takich, którzy zarabiają dużo, ale rzadko znajdują się tam, gdzie w żywotnym interesie miasta jest to, by pensja była godna, a na stołku fachowiec. W BiP pojawiło się właśnie ogłoszenie, w którym ZIKiT poszukuje specjalisty ds. programowania sygnalizacji świetlnej. Proponowana pensja: od 2400 do 2800 brutto. Ponieważ zadanie jest ważne, a praca odpowiedzialna, to wypadałoby zaoferować bardziej atrakcyjne pieniądze. Dlatego warto wprowadzić do obiegu cegiełki, które pozwolą na to, by nowy zikitowski specjalista zarabiał choć połowę tego, co na przykład Marcin Kandefer dostaje w Krakowskim Holdingu Komunalnym. Albo ile zarabia się, kiedy jest się członkiem młodzieżówki PiS. […]

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Miasto"

Rozwaliliście mi miasto!

W debacie publicznej lubię wyważone, racjonalne i nie emocjonalne argumenty. W Krakowie,
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę