Najpierw rosły tu drzewa. Później je wycięto. A teraz miasto ustawiło reklamę, na której chwali się, że dba o zieleń

autor

Świetna nowohucka fotografka Joanna Urbaniec, którą możecie znać między innymi z łamów Gazety Krakowskiej, udokumentowała ciekawą rzecz. 

Jeszcze niedawno w samym centrum Nowej Huty rosło kilka drzew.

19.06.2013 Plac Centralny. Fot. Joanna Urbaniec/Gazeta Krakowska.

Nieco później wycięto je, ponieważ nie pasowały do Placu Centralnego, do którego jednak pasują bramownice, których nikt nie wycina.

Teraz miasto ustawiło tam reklamę.

Na której chwali się, jak bardzo dba o zieleń.

Dokładnie tak.

 

Zdjęcia: Joanna Urbaniec.

Tags:

Komentarze

  1. Przecież wszyscy wiedzą, że reklamy mówiące o zaciętej walce ze smogiem najlepiej redukują pyły zawieszone. Wchłaniają PM10 lepiej niż parkomaty. Dzięki nim można swobodnie zezwalać na zadymianie Krakowa spalinami z odkurzaczy do przepychania liści z miejsca na miejsce, na zajeżdżanie Krakowa trupami busów dymiącymi z diesli tak, że czasem nie widać, co to jechało, na haracz za posiadanie auta przez mieszkańców nie tylko w postaci opłat za nie-swoją strefę (jak mieszkańcy zapłacą, to zmniejszy to ilość aut wjeżdżających co dzień spoza Krakowa – ot logika urzędnicza…), ale też za abonament roczny 120 zł, choć koszt identyfikatora to ok 1 zł, na zabudowanie kanałów przewietrzania miasta, na zabudowanie każdego wolnego miejsca do nieprzytomności (wiadomo: w wąskich przestrzeniach wiatr hula aż gwiżdże), na likwidację kolejnych terenów zielonych i likwidację lub okrawanie i obudowywanie parków (w końcu reklamy i parkomaty lepsze niż parki)… To kiedy te wybory samorządowe? I który radny / prezydent bardziej zasłużony w stawianiu reklam?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostatnie w kategorii "Kraków"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island wypożyczalnia kamperów kraków
Idź na górę