Zwierzęta czekają na adopcję. Inaczej też można pomóc
Już jutro rozpoczyna się Światowy Tydzień Zwierząt. Warto przy tej okazji wybrać się do Krakowskiego Schroniska (ul. Rybna 3) i zabrać do domu czworonożnego kompana, by odmienić „pieskie życie”. Inaczej też można pomóc.
W krakowskim schronisku przebywa obecnie 470 psów i 235 kotów, w tym aż 60 kociąt do 6 miesiąca życia. Mają zapewniony posiłek i schronienie, nigdy jednak azyl nie zastąpi domu „z prawdziwego zdarzenia”. Wystarczy zresztą wizyta przy ul. Rybnej. Wiele czworonogów – szczególnie dotychczasowi „kanapowcy” i starsze zwierzęta – źle znosi pobyt w azylu. Nowa rzeczywistość to dla nich wielki stres – bardzo tęsknią, stają się osowiałe, tracą apetyt, a nawet wpadają w depresję i chorują. Takie czworonogi bardzo pilnie potrzebują nowego domu, a w zamian odwdzięczają się szczególnym przywiązaniem.
Schronisko podejmuje wiele wysiłków by trafiające tam zwierzęta, które często mają za sobą traumatyczne przeżycia, wracały do normalnego życia i odzyskiwały poczucie bezpieczeństwa. Organizuje więc m.in. regularne szkolenia psów, na specjalnie przystosowanym do tego placu. Taki trening, poza nauczeniem psa podstawowych komend pozwala bliżej poznać zwierzęta. Dzięki temu pracownicy schroniska mogą podpowiedzieć osobom zainteresowanym adopcją jaki jest charakter czworonoga, czy potrzebuje dużo ruchu i chętnie współpracuje z człowiekiem, jak reaguje na inne zwierzęta. W schronisku działa także kącik groomerski czyli po prostu „psi fryzjer”, dzięki czemu czworonogi lepiej się prezentują i mają większą szansę na znalezienie domu.
O adopcji czworonoga wato pomyśleć tym bardziej, że zbliża się zima – trudny czas dla „azylantów”, szczególnie tych starszych i z krótką sierścią.
Osoby, które chciałyby przygarnąć czworonoga prosimy o kontakt z Krakowskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Rybna 3, tel. 429-74-72. Nowi opiekunowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad trenera. Azyl przyjmuje zwierzęta przez całą dobę, a wydaje nowym opiekunom w godzinach 10.00 – 14.00 i 15.00 – 17.00 przez wszystkie dni tygodnia (również w niedziele i święta).
Ci, którzy nie są w stanie przygarnąć psa lub kota mogą wesprzeć schronisko przywożąc najbardziej potrzebny rzeczy. Dla kocich maluchów, które nie chcą lub nie potrafią jeszcze samodzielnie jeść, bardzo przydałaby się karma REKONVALESCEN SUPPORT – wysokoenergetyczna pasta, którą można kupić w lecznicach. Poza tym potrzebne są mokra karma dla psów, wszelkie karmy specjalistyczne: Intestinal dla psów, karma dla psów i kotów chorujących na nerki, pasztety i saszetki dla małych kociąt, kubraczki chroniące przed zimnem.
Działalność placówki można także wesprzeć między innymi poprzez: wolontariat (właśnie rusza nabór), wpłatę 1% podatku, wpłatę datku, adopcję na odległość. Więcej informacji pod adresem: www.schronisko.krakow.pl oraz www.ktoz.krakow.pl.
Źródło: inf. prasowa.
–0 Komentarz–