Bronowice będą z betonu

autor

Budynek przy Bronowickiej 5 ma zostać rozebrany, a deweloper szykuje się, by w jego miejsce wystawić siedmiokondygnacyjny 23,5 metrowy apartamentowiec – donosi dzisiejsza Gazeta Krakowska.

Katarzyna Janiszewska napisała, że w tej chwili UMK prowadzi postępowanie, które ma na celu zatwierdzenie projektu budowlanego. Budynek ma mieć  23,4 metrów wysokości i siedem kondygnacji. Znajdzie się w nim niemal 50 mieszkań, a garaż podziemny przewidziano na… 42 samochody. (sic!)

Ul. Bronowicka. Źródło: Google Maps.
Ul. Bronowicka. Źródło: Google Maps.

Do otrzymania pozwolenia na budowę deweloper potrzebował dwóch zgód, o które zwykle inwestorzy nie muszą się starać. Jednej z Oddziału Ochrony Zabytków, który musiał wyłączyć obecnie stojącą tam willę z lat 30. z gminnej ewidencji zabytków. Drugiej z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej na postawienie nowego budynku w odległości 15, a nie 19 – jak przewidują normy – metrów od istniejącej zabudowy.

Ul. Bronowicka. Fot. Jakub Włodek.
Ul. Bronowicka. Fot. Jakub Włodek.

Obie zgody już uzyskał.

O sprawie z pewnością będziemy pisać więcej.

Chętnym do obywatelskiej aktywności w obronie ładu przestrzennego miasta polecamy „Antybezradnik Przestrzenny”, gdzie można znaleźć informacje „co i jak” da się w takich sytuacjach zdziałać:

Ciekawe, że w Obserwatorium – w którym miało być wszystko – nie sposób znaleźć informacji o prowadzonym postępowaniu. A tak się UMK chwalił:

obserwatorium

Tags:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę