Budują w Bronowicach. Co będzie?

autor

W Bronowicach przed Szkołą Podstawową nr 153 rusza kolejna wielka inwestycja Zarządu Dzielnicy. Jest już bruk i wykopy. A co będzie? No jak to co. Będzie boisko.

Wszystko zaczyna wyglądać jak w wielkich projektach inwestycyjnych PRL. Mógł mieć Gomułka 1000 szkół na 1000-lecie? Może mieć przewodniczący Bogdan Smok 10 (100?) boisk na….

No właśnie na co?

boisko_153

Nie jest jednak tak źle, jak mogłoby się wydawać, bo nowe boisko jest sporo tańsze od poprzedniego (dotąd nie dowiedzieliśmy się dlaczego tamto było 3x droższe) i miejsce też wybrano zdecydowanie lepsze. Zatem – niby wszystko gra. Tylko ile można?

A słyszałem też ostatnio, że w takich np. Mydlnikach wiele oddaliby za chociaż jedno z… pięciu (więcej?) bronowickich boisk. Ale o tym w przyszłym tygodniu.

Na marginesie:

Dzielnica VI tym projektem też się nam nie pochwaliła, chociaż prosiliśmy żeby się chwaliła. Jak rozumiemy powodem jest – wspomniana już – „nasz działalność”, która „stawia radę w niekorzystnym świetle”.

Dziwne tylko, że z innymi Radami takiego problemu nie ma, a nawet da się fajnie współpracować. Nie wierzycie? Zajrzyjcie TUTAJ, a to nie koniec, bo z IV planujemy zrobić kilka fajnych rzeczy i IV chce je z nami zrobić.

Szkoda, że mieszkańcy Bronowic – wydatki na promocję i komunikację z mieszkańcami są znaczącą kwotą w budżecie dzielnicy – nie mogą dowiedzieć się, kiedy Zarząd może się czymś pochwalić, bo jest dumny z inwestycji w sport. A później słyszymy, że za mało chwalimy. Nie wierzycie? Zajrzyjcie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę