Ekrany informacyjne receptą na… korki rowerowe w Kopenhadze

autor

Przy najważniejszych ścieżkach rowerowych w Kopenhadze zamontowane zostaną ekrany informacyjne. Wszystko z powodu korków, w których coraz częściej zdarza się utykać… rowerzystom – donosi duński dziennik DR.

Na ekranach wyświetlane będą informacje o robotach drogowych, wydarzeniach w mieście i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Innowacyjność projektu – pierwszego tego typu na świecie – wynika jednak z czegoś innego. Ma on przede wszystkim zagwarantować rowerzystom możliwość wyboru alternatywnej trasy w sytuacji, gdy ścieżka, którą podążają, korkuje się.

Niels Agerholm, badacz ruchu z uniwersytetu w Aalborgu, zapewnił w rozmowie z dziennikiem DR, że koncepcja montażu takich ekranów podyktowana została „praktyczną koniecznością”. Ekrany wskazujące alternatywne trasy pozwolą zapewnić przepustowość cyklistom, których wciąż przybywa w stolicy Danii.

Zazdroszcząc Duńczykom tego typu „problemów”, trzymamy kciuki, aby na tablice dla rowerzystów nie musieli czekać tak długo jak my na tablice informujące o smogu. Na te krakowianie czekają od 2014 roku.

Zdj. tytułowe: flickr.com, Spacing Magazine, CC BY-NC-ND 2.0

Źródło: www.dr.dk

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Ekrany informacyjne receptą na… korki rowerowe w Kopenhadze"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
miklesz
Gość

#firstworldproblems 😉

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków - Dwójka"

Belzebub w Krakowie

Gdy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczał w Centrum Kongresowym klucze do bram
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę