II edycja „Krakowskiej Zupy” w Ambasadzie Krakowian – ostatnie dni naboru

autor
W styczniu odbyła się pierwsza edycja Krakowskiej Zupy. Goście zjedli pyszną zupę i zagłosowali na wybrane przez siebie projekty dotyczące poprawy jakości życia w Krakowie. W kwietniu będzie kolejna okazja do wspólnego posiłku, a tym samym wsparcia krakowskich, obywatelskich inicjatyw. Na zgłoszenia czekamy tylko do 7 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej Ambasady Krakowian, mogą wypełnić wszyscy, którym dobro krakowian oraz rozwój naszego miasta leży na sercu.

Tematyka projektów jest bardzo szeroka. Przyjmujemy zgłoszenia od wszystkich, którzy chcą polepszyć życie w Krakowie, a ich pomysły mogą przyczynić się pozytywnie dla szerokiego grona odbiorców. Podczas I edycji zgromadzono ponad 800 zł, które zostało wręczone zwycięskiemu projektowi „Na Rogu Dekerta” na budowę parku motyli. Na wydarzeniu prezentowały się również: Festiwal Otwarte Mieszkania, Zatrzymaj się w Alei Róż na Nowej Hucie, oraz pomysł darmowych warsztatów animacji dla dzieci i dorosłych Anny Mrożek.

Krakowska Zupa powstała z inspiracji oddolnymi działaniami w amerykańskim Detroit, gdzie po zapaści całego systemu miejskiego brakowało nowych inicjatyw mieszkańców, a co za tym idzie społecznego ruchu odnowy mało zamieszkanych terenów. Detroit Soup pojawiło się po raz pierwszy w 2010 roku. Od tego czasu odbyły się 144 zupy, wybrano 144 projekty, które wsparto 130 tysiącami dolarów. Aż 31 twórców spośród wybranych projektów przyznało, że bez tego dofinansowania ich inicjatywa nie miałaby możliwości rozwoju.

Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Krakowian, wyjątkowe miejsce w samym sercu Krakowa, przy ul. Stolarskiej 6/9, które prowadzi organizacja non-profit oferując przestrzeń spotkań, dyskusji i działania dla wszystkich aktywnych i kreatywnych mieszkańców naszego miasta. Każdy może tu przyjść, aby dołączyć do istniejących projektów lub rozpocząć własny. Ambasada utrzymuje się samodzielnie współpracując z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i udostępniając przestrzeń komercyjną, a także funkcjonując jako coworking.

Projekt wspiera Hummus Amamamusi, przygotowując zupę dla uczestników oraz Smokowóz.

Link do formularza:

tiny.pl/gcj9p

Więcej informacji na stronie Ambasady Krakowian:
http://www.ambasadakrakowian.pl/krakowska-zupa/

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostatnie w kategorii "Kraków - Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island wypożyczalnia kamperów kraków
Idź na górę