Inicjatywa „Prawo do miasta”: przypilnujcie radnych

autor

Inicjatywa „Prawo do miasta” przypomina:

„Rada Miasta rezerwując pieniądze na budżet partycypacyjny dla dzielnic pozostawiła im dowolność przy jego wprowadzaniu, dlatego też Rady Dzielnic do końca tego miesiąca w drodze uchwały muszą określić się czy przystępują do budżetu partycypacyjnego czy nie.

Jak na razie uczyniły to jedynie Bronowice – Dzielnica VI Miasta Krakowa 🙂 i Nowa Huta. Dodatkowo Dzielnica I – Stare Miasto już w zeszłym roku zdecydowało o kontynuowaniu programu Priorytet Obywatelski Dzielnicy I.”

I apeluje:

„Jeśli mieszkacie w którejś z pozostałych piętnastu dzielnic zachęcamy do wywarcia wpływu na wasze Rady – wysyłajcie maile, przychodźcie na sesje!”

Już 14 stycznia obradować będą dwie „nasze” rady dzielnic:

– Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały (to m. in. Osiedle Azory) o 18 w Zajeździe Kościuszkowskim przy ul. Białoprądnickiej 3,

Rada Dzielnicy V Krowodrza, o 18 w siedzibie rady dzielnicy (ul. Kazimierza Wielkiego 112). Adres e-mailowy rady  to rada@dzielnica5.krakow.pl.

Zachęcamy, by wziąc sobie do serca apel Inicjatywy „Prawo do miasta”. To dzięki budżetowi obywatelskiemu Szkoła Podstawowa nr 50 będzie mieć w najbliższym roku nowy plac zabaw i zostanie odniowiony amfiteatr na Osiedlu Widok.

Amfiteatr. Osiedle Widok.
Amfiteatr. Osiedle Widok.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Azory"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę