Kota nie ma, myszy harcują

autor

opinie_artykulNa fotografii widzimy dwa służbowe samochody Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Jeden z nich to limuzyna samego dyrektora tej miejskiej jednostki. Drugi to limuzyna innego pracownika tej miejskiej jednostki. Jak widzicie, oba pojazdy zaparkowano na chodniku. Taki przykład dają nam kierowcy ZIKiT-u – jednostki, która odpowiada za organizację ruchu w tym mieście. I w sumie to wszystko się zgadza – ruch organizują tak, jak sami parkują.

20150612_123252Ciekawa jest też gra „parkingowych światłocieni” na zdjęciu. Widać wyraźnie, że kierowcy urzędniczych samochodów uznali, że przepisy można złamać, jeśli samochód jest narażony na czerwcowy żar lejący się z nieba. Myślę, że to niegłupi pomysł. Urzędnicy – żeby nie męczyć się w upale – powinni mieć dożywotnie prawo parkowania tam, gdzie tylko chcą, byle był tam cień. Bo to ludzie tak zapracowani, że chyba nie ma co wymagać od nich tego, żeby w godzinach urzędowania zmagać się musieli ze zbyt wysoką temperaturą w wygodnej limuzynie.

20150612_123305[1]Zastanowiło mnie jedynie, jakim cudem pozwolił na to sam dyrektor ZIKiT, Jerzy Marcinko. To w końcu człowiek, który do pracy jeździ tramwajem i nie przypuszczałem, że parkowanie na „wicie, rozumicie” jest w jego stylu. Nie myliłem się jednak. Jak się okazało, pan dyrektor przebywa na urlopie. A kiedy kota nie ma, myszy harcują. I parkują na chodnikach. To takie symboliczne.

20150612_121845

 

 

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Kota nie ma, myszy harcują"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback

[…] i Transportu mają ogromne problemy z przepisowym parkowaniem pisaliśmy wielokrotnie (tutaj, tutaj i jeszcze tutaj). Niestety parkowanie tam, gdzie nie wolno weszło im w krew tak mocno, że chyba […]

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków - Jedynka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę