Kraków pokaże w tramwajach Ruczaj i Avię „z lotu ptaka”

autor

Od pewnego czasu w krakowskich tramwajach są pokazywane filmy prezentujące „Kraków z lotu ptaka”. Jak na razie koncentrują się na dwóch dzielnicach: Nowej Hucie oraz Starym Mieście. A także na licznych sukcesach naszego miasta takich jak Kraków Arena.

Zaintrygowani tym, że urząd postanowił pochwalić się przede wszystkim jedynymi dwoma dzielnicami, których układ urbanistyczny pozostał prawie nienaruszony przez kilkanaście lat rządów ludzi Jacka Majchrowskiego, postanowiliśmy zapytać, kiedy doczekamy się filmów prezentujących najnowsze urbanistyczne osiągnięcia krakowskich władz. Na pytanie odpowiedział Maciej Muchomorek z Urzędu Miasta Krakowa, który przekonał nas, że sprawa jest przemyślana.

– Zaczęliśmy od Nowej Huty oraz Starego Miasta, żeby lepiej uwidocznić kontrast między tymi dwoma dzielnicami, a tymi częściami naszego miasta, które zagospodarowali dla nas wspaniali krakowscy deweloperzy. Nie chodzi tu o żadne malowanie trawy na zielono lub propagandę sukcesu w stylu Gierka. Wkrótce zaprezentujemy osiągnięcia ostatnich lat. Dotychczasowe filmy mają po prostu uwrażliwić pasażerów komunikacji miejskiej na to, by patrzyli, jak mogłoby być, gdybyśmy mieli planowanie przestrzenne – wytłumaczył i dodał, że projekt jest być może drogi, ale warto go komuś zlecić, by utrzymywać dobre relacje z mediami.

Czekamy więc na okazję, by w tramwajach pooglądać dumnie pnącą się w górę Avię oraz Ruczaj.

***

Powyższy wpis jest inspirowany #ASZdziennikiem. Wypowiedź nie jest prawdziwa, a Maciej Muchomorek nie istnieje. Prawdziwe jest za to pytanie, na które jednak nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Zdj. tytułowe os. Avia zamieszczamy dzięki uprzejmości in-krakow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostatnie w kategorii "Kraków - Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island wypożyczalnia kamperów kraków
Idź na górę