Krakowskie aDaSie szukają liderów w Bronowicach i Krowodrzy

autor

Każdy z nas zauważa i narzeka na rzeczy, które łatwo można poprawić w naszym mieście. Próbując załatwić to z miastem, słyszymy NieDaSię, i jako jeden z pierwszych powodów podają pieniądze.

W odpowiedzi na to, narodziła się idea nadaktywności obywatelskiej, o nazwie aDaSie. Bierzemy sprawy w swoje ręce, i te drobne problemy rozwiązujemy sobie sami. Dotychczas, udało nam się odmalować kilka budynków zasprejowanych przez pseudokibiców, załatwić szybki mural na jednym z nich, przygotowany przez Belgijskiego artystę, zorganizować kilka zbiórek śmieci, oczyścić latarnie i rynny z paskudnych ogłoszeń i reklam, przygotować kilka szkoleń obywatelskich dla studentów, i piknik sąsiedzki dla mieszkańców bloków komunalnych na Klinach. Sadzonki, worki, wałki, farby – to daje się zawsze zorganizować.

Brakuje nam ludzi, aktywnych, chcących coś zmienić.

Chcemy iść w Kraków. Nie czekając na to, czy miasto będzie mieć w tym roku pieniądze na porządkowanie, czy właściciele zniszczonych wandalizmem ścian chwycą za pędzle, nie czekając, aż ZIKIT dokona nasadzeń w donicach – jak sobie tego sami nie zrobimy, to nie będziemy mieć.

Do tego potrzebujemy lokalnych liderów, działających na swoim osiedlu, w swojej dzielnicy. Takich, co nasze akcje rozpropagują w miejscu swojego zamieszkania. Taka obywatelska wersja rady dzielnicy – która wie gdzie dany rejon ma swoje punkty problemowe.

Dotychczas mamy obsadzone Kliny, Swoszowice, Wolę Duchacką, Olszę, Łęg, Kazimierz, część Zwierzyńca. Potrzebujemy innych, którzy nie boją się chwycić za wiadro, łopatę, czy wałek. I uwierzą, że nie jest tak, jak mówi nam miasto że NieDaSie. Bo da się, aDasie.

Agata Bloswick

Kontakt: agata.bloswick@gmail.com, a najbliższa akcja już 22 marca: aDaSie robić wiosenne porządki.

Nasz facebook: https://www.facebook.com/adasie.org

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę