Kraków: Witamy w Krowoderska.pl!

autor

Oddajemy do Waszego użytku portal, w którym będziecie mogli znaleźć informacje ważne dla mieszkańców Krowodrzy i pobliskich dzielnic. Portal, w którym znajdziecie głos ludzi, których znacie i dotyczący spraw, które bezpośrednio dotyczą Was i nas. Jednocześnie chcemy, by stał się on miejscem, które pozwoli krowodrzanom wyrażać opinie i zwracać uwagę na sprawy ważne.Nawet jeżeli są to sprawy ważne tylko dla mieszkańców jednego osiedla, jednej ulicy, a nawet jednego domu.

Witam w portalu Krowoderska.pl, czyli na Naszej Stronie Miasta.

Z dzisiejszych mediów bardzo łatwo można dowiedzieć się o tym, co dzieje się w stolicy. Kiedy jednak chodzi o informacje z sąsiedztwa, z własnej dzielnicy, cała rzecz staje się niezwykle trudna. Więcej wiemy o posłach niż o radnych. Więcej o pizzy ze Starówki niż o tej z Balickiej. Jest łatwiej o plotki z życia celebrytów, niż wiedzę o ciekawych ludziach, których codziennie spotykamy, znamy i możemy z nimi rozmawiać.

Z tego powodu zbyt często nie wiemy jak ciekawi są ludzie, którzy żyją wokół nas.

Każdego dnia z telewizora (o ile jeszcze go mamy) mówi do nas adwokat z Nowego Światu, polityk ze Śląska i restauratorka ze stolicy. Mówią tak często, że doskonale wiemy, kim jest każdy z nich i co ma do powiedzenia. Nie wiemy za to, że ciekawiej i mądrzej mogą mówić: notariuszka z Bronowickiej, radny z Azorów, czy restaurator z Królewskiej.

Postanowiliśmy to zmienić. Przynajmniej tutaj – w Krowodrzy. Dlatego oddajemy do Waszego użytku portal, w którym będziecie mogli znaleźć informacje ważne dla mieszkańców Krowodrzy i pobliskich dzielnic. Portal, w którym znajdziecie głos ludzi, których znacie i dotyczący spraw, które bezpośrednio dotyczą Was i nas. Jednocześnie chcemy, by stał się on miejscem, które pozwoli krowodrzanom wyrażać opinie i zwracać uwagę na sprawy ważne.

Nawet jeżeli są to sprawy ważne tylko dla mieszkańców jednego osiedla, jednej ulicy, a nawet jednego domu.

Od dziś znajdziecie tutaj:

  • Informacje z dzielnicy, czyli przede wszystkim wieści o ludziach, którzy ją tworzą oraz naszych wspólnych problemach – od dziury w drodze, przez liczbę miejsc w przedszkolach i konsultacje społeczne, po budżet miasta.
  • Teksty o ciekawych krowodrzanach, którzy żyli lub żyją wokół nas, a ich historie pozostają nieopowiedziane. Choć są opowiedzenia warte. Będziemy pisać o nich i z nimi rozmawiać, byście mogli ich lepiej poznać. Ale także po to, by oni mogli poznać Was.
  • Historię miejsc, które codziennie mijacie.
  • Recenzje knajp, barów i jadłodajni, w których można zjeść oraz takich miejsc, które pozwalają ciekawie spędzić czas. Lub połączyć jedno z drugim.
  • Krowoderską kulturę i to, co się w niej dzieje.
  • Firmy działające w naszej dzielnicy – „od środka”.
  • Sport, z którego możemy być dumni. W tym ten, o którym zbyt często się zapomina: amatorski i młodzieżowy.
  • Fotoreportaże z miejsc, które dobrze znacie, czyli z Naszej Strony Miasta.
  • „Sprawy!”, w których będziemy wyjaśniać dlaczego coś, co powinno być inaczej, jest tak jak być nie powinno.

Więcej informacji o nas oraz „kontakt” znajdziecie w zakładce Redakcja.

Piszcie i dzwońcie, ponieważ jesteśmy dla Was.

Jeżeli chcecie byśmy się czymś zajęli lub o czymś napisali – zrobimy, co w naszej mocy, by się tym zająć i o tym napisać.

Od dziś zapraszamy na Krowoderska.pl, czyli na Naszą Stronę Miasta!

Tomasz Borejza

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Azory"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę