Ławek nie będzie

autor

Przynajmniej w zieleńcu za ZUS-em na Świętokrzyskiej. Park Krakowski na rewitalizację też jeszcze poczeka. Jak długo? Nie wiadomo. Z pytaniami na temat krowoderskiej zieleni zwróciliśmy się do Piotra Klimowicza, przewodniczącego rady i zarządu dzielnicy Krowodrza.

Między Mazowiecką i Świętokrzyską za budynkiem ZUS-u znajduje się zieleniec. Nie ma w nim ani jednej ławki. Na początku br. obiecał Pan zająć się tą sprawą. Z jakim efektem?

Piotr Klimowicz: Zieleniec za ZUS-em okazał się nie być terenem gminnym, tylko spółdzielczym, zatem nie można tam sfinansować ławek ze środków gminy.

Na jakim etapie jest plan rewitalizacji Parku Krakowskiego? Projekt został zlecony do opracowania ponad pięć lat temu.

Projekt Parku Krakowskiego został zlecony osiem lat temu i czeka na zakończenie opiniowania przez konserwatora zabytków i umieszczenie w budżecie miasta.

Jak wyglądają perspektywy odtworzenia Parku Królewskiego w Łobzowie? Podobno pierwsza część parku ma być gotowa przed końcem br., ale na wykonanie prac brakuje środków. Koszt wykonania pierwszego etapu robót to nawet 2 miliony zł.

Prowadzone są prace na terenie WKS Wawel na podstawie projektu, którego podstawę koncepcyjną wykonał zespół architektów z Wydziału Architektury PK pod kierownictwem dr hab. inż.arch Agaty Zachariasz. W tym roku ma być zbudowany Smoczy Skwer i część ścieżek. Reszta zależy od finansowania z budżetu miasta.

PS Jutro obdzwaniamy temat rewitalizacji Parku Krakowskiego.

Bezrobotny freelancer, wanna-be rastafarianin, autor bloga quasikulinarnego www.dietanakryzys.pl, rowerowy dystrybutor ekojajek gospodarstwa ekologicznego „Kurze Wzgórze” i właściciel dziesięciu owiec kameruńskich.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Ławek nie będzie"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
tomasz
Gość

To jest władza. Pan Klimowicz poza błyszczeniem w mediach niczego nie potrafi skutecznie zrealizować. Czas się pozbyć takiego gospodarza dzielnicy

T.F.
Gość
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Krowodrza"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę