Smog: Maska antysmogowa wygrała konkurs na gadżet województwa małopolskiego

autor

Województwo Małopolskie rozstrzygnęło konkurs na gadżet promocyjny regionu. Prace konkursowe musiały być zaprojektowane w oparciu o nowe logo Małopolski. Organizatorzy oczekiwali, że podkreślą osiągnięcia województwa w dziedzinie innowacji oraz regionalne dziedzictwo kulturowe.

W kategorii „Ja, Małopolska” wygrała maska anty-smogowa. Był to konkurs na – jak pisali organizatorzy – „gadżet promocyjny prezentujący nowoczesny wizerunek regionu, bazujący na tożsamości marki Małopolska, łączący mądrość tradycji z dynamiką i kreatywnością jej mieszkańców.”

Zwycięski projekt widać powyżej. Jego autorem jest Tadeusz Stopczyk, który otrzyma 3 tys. złotych. Uznano, że jego projekt najlepiej oddaje duszę naszego województwa i powoli samoistnie staje się jego symbolem, co trzeba wykorzystać.

Jak przyznało jury – wybór był prosty. Dzięki smogowi Kraków oraz całe województwo jest w tej chwili na ustach całego świata. – Po co szukać nowych rozwiązań, skoro możemy korzystać ze sprawdzonych marek – podkreślił jeden z jurorów. – Kiedyś Rynek, Sukiennice i obwarzanek. Dziś nasze województwo słynie z brudnego powietrza. Czasy się po prostu zmieniają, a my idziemy z ich duchem – dodaje jeden z pracowników wydziału promocji Urzędu Marszałkowskiego.

Pomysł nie wziął się znikąd. W zeszłym tygodniu mieszkańcy Krakowa – spontanicznie i oddolnie –  ubierali je, tworząc nową krakowską modę. Masek zabrakło nawet w sklepach. Szybkość, z jaką maski znikały ze sklepowych półek oraz kreatywność w wyszukiwaniu rozwiązań zastępczych spowodowały, że maska zyskała dodatkowe punkty za oddanie „dynamiki i kreatywności” Małopolan. – To prawda. Sami mieszkańcy pomogli w wyborze. Trudno nie zauważyć, że stolica Małopolski pokochała maski anty-smogowe – przyznał jeden z organizatorów konkursu.

Maska anty-smogowa będzie prezentowana na międzynarodowych wystawach, targach i innych akcjach promocyjnych. – Niewykluczone, że nawet nasze delegację będą ubrane w maski anty-smogowe na tego typu wydarzeniach. Tworzymy także maskę specjalnie na oficjalne wizyty dla marszałka, z podwójnym filtrem i w bardziej opływowym kształcie – zdradziło biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Ilustracja w nagłówku: zwycięski projekt Tadeusza Stopczyka.

Wzorem ASZDziennik napiszemy: to jest dowcip!

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Smog: Maska antysmogowa wygrała konkurs na gadżet województwa małopolskiego"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback

[…] Dowcip to oczywiście informacja o tym, że oficjalnym gadżetem województwa małopolskiego został… […]

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków - Dwójka"

Belzebub w Krakowie

Gdy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczał w Centrum Kongresowym klucze do bram
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę