Miasto nie uzna wyniku referendum?

autor

Podczas dzisiejszej spotkania w olimpijskim namiocie na Rynku Jacek Majchrowski powiedział, że jeżeli referendum nie będzie wiążące, to niezależnie od wyniku będzie tak „jakby referendum w ogóle się nie odbyło” i będziemy się nadal starać o igrzyska. Czyli nieco inaczej niż jeszcze niedawno, bo jeszcze niedawno w takiej sytuacji decyzję miał podjąć rząd.

Ale to nie koniec zmian. Prezydent dodał bowiem także, że kiedy będzie wiażące, a wynik będzie na nie” to… wcale nie musi to oznaczać tego, że Kraków się wycofa. Wówczas decyzja zostanie oddana w ręce rządu.

 

Komentarz

Trochę trudno zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi i pozostaje chyba tylko nadzieja, że to nie było na poważnie, albo prezydent gdzieś się w tych frekwencjach i pytaniach po prostu zaplątał. Trudno to sobie inaczej wytłumaczyć. Choć Piotr Rąpalski z „Gazety Krakowskiej” usłyszał to samo, a do rzeczniczki prasowej Jacka Majchrowskiego nie udało nam się dotąd dodzwonić. Ale jak tylko się uda, to przekażemy, co prezydent miał na myśli.

A jeżeli rzeczywiście miasto Kraków ma w planie zlekceważyć wynik referendum to, cóż, dobrze wiedzieć, ile krakowianie mają do powiedzenia we własnym mieście.

Tags:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę