Na Rynku powstaje scena sylwestrowa. Na 3 tygodnie przed Sylwestrem

autor

Tiry, samochody osobowe, plandeki reklamowe i mnóstwo elementów konstrukcyjnych przyszłej sceny. To nie plac budowy – tak wygląda obecnie Rynek Główny. Jeśli ktoś przyjedzie do Krakowa na święta – to niestety nie będzie mu dane obejrzeć największego i najpiękniejszego salonu Europy. Po jednej stronie targi bożonarodzeniowe. Po drugiej przygotowania do zabawy sylwestrowej. Ta zacznie się dopiero za trzy tygodnie. O wrażenia estetyczne zadbała również jedna z komercyjnych stacji telewizyjnych oraz miejskie jednostki – Krakowskie Biuro Festiwalowe i portal Krakow.Pl.

Zdjęcia: Jakub Włodek, Grzegorz Krzywak.

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "Na Rynku powstaje scena sylwestrowa. Na 3 tygodnie przed Sylwestrem"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Bartłomiej Muryn
Gość

Nie tylko w Krakowie – w Katowicach już też jest w budowie.

Maciek
Gość

W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś poważnie potraktował zakaz wjazdu tirów i w ogóle ograniczono liczbę przepustek na Rynek i że teraz już każda scena będzie się rozkładać trzy tygodnie nie mówiąc o remontach, w czasie których będą jeździć tylko drewniane taczi… ale cofnąłem się do drugiego zdjecia i … uff, widzę tira, a więc Salon Europy bez zmian 🙂

Ja
Gość

Tak w sumie to jak ostatnio szedłem przez rynek jak rozkładali tą scenę, to zauważyłem, że straż miejska chyba wypisywała mandat kierowcy tira, który przywiózł komponenty tej sceny 🙂

Pracownik
Gość

Miasto i mieszkańcy chcą dużego telewizyjnego sylwestra to trzeba go budować już teraz. To nie dożynki. Nie masz człowieku pojęcia o tym jak to wygląda i ile trzeba w taką sztukę włożyć pracy więc skończ truć.

gabi
Gość

SZTUKĘ???

gosc
Gość

miasto i mieszkańcy? a ty co adwokat? artysta, znawca sztuki sie znalazł za 5 groszy.

Inny pracownik
Gość

48 godzin starczyłoby zupełnie, to nie koncert U2 tylko sylwester z telewizją
Kto tego będzie pilnował przez 15 nocy?

Gorszy Sort Polaka
Gość

„Miasto i mieszkańcy chcą dużego telewizyjnego sylwestra to trzeba go budować już teraz”.

Pomijając już bardzo interesujące wnioskowanie – bardzo mnie zaciekawiła ta informacja, że „mieszkańcy chcą dużego telewizyjnego sylwestra”. Jakie jest źródło tej wiedzy?

Kuba
Gość

tvn i sztuka – to nie idzie w parze, wręcz się gryzie.

Piękne miasto oszpecone na kilka tygodni, bo przecież nie rozmontuje tego szkieletora nazajutrz po wątpliwej jakości imprezie.

Sebastian
Gość
Byłem 2 lata temu na tej „sztuce” organizowanej bodaj przez Polsat. Co mnie podkusiło, żeby iść na sylwestra na rynek i liczyć, że się będę dobrze bawić? Nagłosinie fatalne, mało co było słychać (a wcale nie miałem złego miejsca). Tłum nieludzki, w zasadzie chwilę po północy (jak ludzie zorientowali się, że nie będzie fajerwerków i stwierdzili, że nic tu po nich) tłum ruszył i na prawdę nie wiele brakło do zbiorowej tragedii przez zadeptanie. Jestem wielkim chłopem, a czułem, że nie mam kontroli nad tym gdzie idę, „tłum mnie niósł”. Oczywiście każdy rodzaj napojów był windykowany przed wejściem na teren.… Czytaj więcej »
sztiki
Gość

A gdyby stawiali ją przed sylwesterm narzekalibyście, że pracownicy muszą pracować w święta i zapewne jeszcze pytalibyście się, czemu nie mogli postawić sceny wcześniej. Porażająca inteligencja.

stefan
Gość

Po świętach jest 5 dni, spokojnie by im wystarczyło.

MIkele
Gość

„Sztuka” – w żargonie techniki – impreza/praca/montaż etc.

wpDiscuz