Na wiosnę zieleń i huśtawki zastąpią parking pod magistratem

autor

Koniec z betonem i parkingiem dla uprzywilejowanych radnych i urzędników na placu Wszystkich Świętych. Pod pałac Wielopolskich powróci zieleń oraz huśtawki – donoszą źródła zbliżone do magistratu.

O komentarz poprosiliśmy Dyrektora Departamentu Propagandy Urzędu Miasta Krakowa, Macieja Muchomorka: „To decyzja pana prezydenta. Pierwsze promienie wiosennego słońca padające na przyciemnione szyby prezydenckiej limuzyny sprawiły, że powróciły piękne wspomnienia z czerwca ubiegłego roku. To wtedy teren pod urzędem miasta został odebrany samochodom i oddany ludziom. Nie może być przecież tak, że interes radnych i urzędników, którzy muszą parkować pod samymi drzwiami pałacu Wielopolskich, ważniejszy jest od uśmiechu dzieci korzystających z huśtawek i dorosłych odpoczywających na zielonej trawie”.

W radzie miasta zawrzało. Radny z Nowej Huty, który pragnie pozostać anonimowy, zadzwonił rano do naszej redakcji: „Niedawno zmieniłem partię i zgodnie z moim nowym światopoglądem spodziewałem się dziś czarnego piątku. Ale nie aż tak! Ta trawka pod urzędem to był zamach! Pytanie, kto oprócz Krowoderskiej za tym stoi. Zażądam powołania w tej sprawie speckomisji, która z każdym rokiem przybliżać nas będzie do poznania prawdy w tej kwestii”.

Radni i urzędnicy muszą usunąć pojazdy do końca marca. 1 kwietnia teren przejmie Zarząd Zazieleniania Miasta i rozpocznie prace rekultywacyjne.

Tekst jest inspirowany ASDziennikiem. Wiadomość nie jest prawdziwa. A szkoda. Bo mogłaby być.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostatnie w kategorii "Kraków - Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island wypożyczalnia kamperów kraków
Idź na górę