Otworzyliśmy strefę kibica na osiedlu Widok [WIDEO]

autor

Wielka radość na osiedlu Widok. Wykorzystując reklamowy klocek, który firma Orange postawiła na trawniku, zorganizowaliśmy pilotażową strefę kibica dla mieszkańców. Zainteresowanie było ogromne i mamy nadzieje, że tego typu wydarzenia staną się w Bronowicach normą. Tym bardziej, że zbliża się EURO z udziałem naszych biało-czerwonych Orłów.

Kultura nakazuje, że jeśli ktoś postawi klocka na osiedlowym trawniku, to powinien go natychmiast sprzątnąć. Jednak firma Orange pozostawiła go na – nomen omen – widoku mieszkańców. Początkowo nieco się zbulwersowaliśmy, bo zamiast kilku metrów kwadratowych trawnika, dostaliśmy klocko-pawilon, który reklamuje prywatną firmę. Ale nie wierzyliśmy, że taka marka, jaką niewątpliwie jest Orange, może postąpić tak krótkowzrocznie i myśleć jedynie koniuszku własnego pomarańczowego nosa. Mamy wrażenie graniczące z pewnością, że jako pierwsi (co z dumą podkreślamy) odczytaliśmy intencje francuskiej firmy telekomunikacyjnej. Nasze zaparowane niesmakiem i niedowierzaniem oczy przetarł… telewizor, który znajduje się w środku klocka. „A więc to nie klocek, to strefa kibica!” – krzyknęliśmy głośno niczym Archimedes w wannie. Od słów przeszliśmy do czynów.

13221692_820823891395010_2777936419977144876_n

Piłkarski weekend pełen emocji wydał nam się idealnym momentem na rodzinny piknik pełen kibicowania. Wystarczyła jedna sofa, aby ze zwykłego osiedla Widok stał się wspaniałym miejscem spotkań. Przepraszamy, że nie dostrzegliśmy tego wcześniej. Strefa kibica dla mieszkańców to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Nowa strefa kibica może przejąć funkcję pobliskiego amfiteatru, który w ramach Budżetu Obywatelskiego powstaje od trzech lat. Wobec tego nowa miejscówka mogłaby pozostać do ukończenia tej inwestycji, czyli na zawsze. Jako pierwsi beneficjenci tego pomysłu chcielibyśmy w ramach konsultacji społecznych, zgłosić kilka propozycji w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy:

  • przy strefie kibica warto ustawić grill;
  • stanowisko z piwem wlewanym do plastikowych kubków byłoby optymalnym rozwiązaniem;
  • apelujemy także o transmisje wszystkich meczów EURO we Francji z udziałem Polaków!

Obraz wart jest czasem więcej niż tysiąc słów, dlatego zachęcamy do obejrzenia relacji z naszego pilotażowego piłkarskiego pikniku. Mamy nadzieje, że nie ostatniego, bo może być tak:

 

 

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Komentarze

  1. Zgłaszam do PEZETPEENEU! Red. Borejza machał klekotką nie dość energicznie i entuzjastycznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island wypożyczalnia kamperów kraków
Idź na górę