„Porozmawiajmy o Krowodrzy” – spotkanie z Michałem Koziołem

autor

W przyszłym tygodniu rozpocznie się seria spotkań, których tematem będzie nasza „krowia” dzielnica. Mamy nadzieje, że to przedwiośnie Krowodrzy, która wkrótce stanie się modnym miejscem ze swoją silną tożsamością, tak jak Nowa Huta czy Podgórze. Na spotkanie organizowane przez Łukasza Mańczyka z nieocenionym Michałem Koziołem serdecznie zapraszamy i z pewnością także się na nim pojawimy.

11 maja o 19:00 w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej przy Królewskiej 59 inaugurujemy cykl spotkań „Porozmawiajmy o Krowodrzy”.

Pierwszym gościem będzie Michał Kozioł, autor książki „Wokół Biprostalu”, wydanej przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Przez dzielnicę, czyli jednostkę pomocniczą, chcemy pokazać cały Kraków, jego historię, ewolucję, bieżące problemy.
O sprawach codziennych porozmawiamy z nietuzinkowymi gośćmi, autorami książek, planistami, autorytetami.

Ludzie takich spotkań bardzo potrzebują. Na premierze wspomnianej książki w Pałacu Krzysztofory była pełna sala. Dyskusjom nie było końca. Najpierw o niej, potem przyszedł czas na wspomnienia wielopokoleniowych krowoderskich rodzin, a na koniec przeszliśmy do tematów bieżących.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć cykl spotkań „Porozmawiajmy o Krowodrzy”.

Zaczynamy od książek wydanych przez MHK, jako pretekstu do rozmowy na szersze, także praktyczne tematy. Potem chcemy pójść dalej. Porozmawiać np. o zagospodarowaniu przestrzennym. Lepszym życiu w mieście.

Współorganizatorami wydarzenia są Krowoderska Biblioteka Publiczna oraz nasza Rada Dzielnicy. Patronat dało nam Radio Kraków i  Muzeum Historyczne M. Krakowa.

Przybywajcie i informujcie znajomych, krowodrzan i w ogóle krakowian. Potrzebujemy Państwa obecności, by nasze marzenie się ziściło. Bardzo zależy mi na tym, by nasza dzielnica dobrze wypromowała krowoderskie książki, pierwsze po 9-letniej przewie, by były kolejne a także byśmy dzięki spotkaniom mogli wejść w dialog z Mieszkańcami – na wyższym poziomie niż doraźne spotkania interwencyjne. By była to nasza wspólna lokalna sprawa i byśmy razem dobrze spędzili czas!

Pozdrawiam,

Łukasz Mańczyk
radny Dzielnicy V Krowodrza, pomysłodawca spotkań
tel. 502 952 751
mail lukasz.manczyk@gmail.com

Fot. Jakub Włodek

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków Informacje"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę