Powstanie pierwszy plac zabaw przy Plantach

autor

Kilkumiesięczne  negocjacje  prowadzone  pomiędzy  Zarządem  Zieleni Miejskiej  w  Krakowie  a  Muzeum  Archeologicznym  zakończyły  się  (…) sukcesem.  Właśnie  podpisano  umowę  na  dzierżawę  terenu  położonego  na zapleczu ogrodów muzealnych, należącego do Muzeum, w celu utworzenia placu zabaw dla dzieci z wejściem od strony Plant.

Informuje biuro prasowe UMK, dodając: Obie  strony  zgodnie  oświadczają,  że  ich  intencją  jest  możliwie  szybkie przystosowanie  terenu  do  planowanej  funkcji.  Głównym  celem  przedsięwzięcia  jest wspólna zmiana kolejnego fragment miasta. Zgodnie z planem plac zabaw będzie ogólnie dostępny. Warto wspomnieć, że będzie to pierwszy plac zabaw w tym rejonie Krakowa.  

*   *   *

Cieszę się, że następuje kolejna drobna, ale istotna zmiana „na plus” w naszym mieście. Szczególnie, że w jej kontekście znów pojawia się nazwa Zarządu Zieleni Miejskiej – jednostki, z którą zaczynam łączyć i nadzieje, i plany na realizację innych projektów.

Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że wizja przerobienia magistrackiego parkingu na plac zabaw podziałała na władze tak mobilizująco (o obywatelskim projekcie rewitalizacji pl. Wszystkich Św. przeczytacie TUTAJ), że nagle to, co było „krakowskim niedasiem”, stało się możliwe.

/mm/

Źródło: Biuro Prasowe UMK

Zdj. tytułowe: flickr.com, beakatude, CC BY-NC 2.0

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Powstanie pierwszy plac zabaw przy Plantach"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Krakus
Gość

Lektura krowoderskiej powinna byc obowiazkowa dla wszystkich urzędników odpowiedzialnych za kształt przestrzeni miejskiej.

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków Informacje"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę