Światowy Dzień Bez Tytoniu

autor

„Światowy Dzień Bez Tytoniu”, obchodzony corocznie 31 maja, jest okazją do zwrócenia uwagi na problem palenia tytoniu oraz ochronę praw niepalących, a przede wszystkim ma być kluczowym momentem w trakcie podejmowania osobistych decyzji zerwania z nałogiem palenia. W związku z tym wydarzeniem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie będzie realizował następujące działania profilaktyczne:

30 maja br. w godz. od 14.00-19.00 w budynku Domu Studenckiego PIAST dla mieszkańców domów studenckich: Żaczek, Nawojka, Bydgoska, Piast, zarządzanych przez Fundację BRATNIAK, prowadzona będzie akcja prozdrowotna z zakresu profilaktyki palenia tytoniu połączona z badaniami pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

31 maja br. w godz. od 10.00-17.00 w Galerii Bronowice, w ramach Weekendu Zdrowotnego dla Mieszkańców Miasta Krakowa prowadzone będą działania informacyjno-edukacyjne nt. profilaktyki antytytoniowej połączone z badaniami tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera.

Ponadto pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia prowadzić będą działania informacyjno-edukacyjne dotyczące m.in.:
– profilaktyki używania nowych narkotyków tzw. dopalaczy
– prawidłowego odżywiania – obliczanie wskaźnika BMI
– bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci, młodzieży i dorosłych w okresie letnim, w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych, skutków zdrowotnych wynikających z nadmiernego promieniowania UV, profilaktyki uzależnień czy zapobiegania zatruciom pokarmowym.

Źródło: informacja prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę