Szefowie spółek kolejowych nie mają nic wspólnego z kolejnictwem, ale łatwo im się dogadać, bo są z Platformy

autor

Prasówki rzadko są fascynujące. Dzisiejsza była.Najpierw wpadło mi przed oczy, jak radny Aleksander Miszalski z Platformy Obywatelskiej żartuje na swoim fanpejdżu z ministra Misiewicza.

Żart był celny, więc od razu się rozweseliłem. A później było już tylko lepiej.

Wpadłem bowiem na wywiad z Grzegorzem Stawowym, który opublikowała krakowska Wyborcza. Fakt, że pięć dni temu, ale wcześniej go nie widziałem. A tam napisano tak:

„(…) Byłem w Zakopanem na spotkaniu przewoźników kolejowych, chciałem spotkać się z moimi odpowiednikami w innych województwach. Co ciekawe, spora część z nich też nie miała wcześniej nic wspólnego z kolejnictwem.

Ale za to większość na pewno jest związana z PO, bo koleje wojewódzkie podlegają marszałkom, a ci zazwyczaj wywodzą się z Platformy.

– Ale dzięki tym związkom z PO łatwiej było nam się ze sobą porozumieć. (…)”

Po rozmowie ze Stawowym wpadłem na rozmowę z Radosławem Włoszkiem, którego dobra zmiana wyniosła ze stanowiska nauczyciela historii na stanowisko prezesa Portu Lotniczego w Balicach.

Ten przeprowadził Dawid Serafin, a rozmowa ukazała się w portalu Onet.pl (TUTAJ).

„(…) Miał pan wątpliwości czy przyjąć to stanowisko?

O jakie wątpliwości pan pyta?

Pana doświadczenie w branży lotniczej nie było zbyt duże.

Powtórzę, proszę mnie oceniać po tym, co zrobiłem. Wcześniej pracowałem w turystyce, później przez ponad 7 lat byłem związany z Centralą Zaopatrzenia Hutnictwa, do której należy Sławków – jeden z największych terminali intermodalnych w Polsce. (…)”

Zdj. tytułowe: flickr.com, Dariush, CC BY-NC 2.0

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Szefowie spółek kolejowych nie mają nic wspólnego z kolejnictwem, ale łatwo im się dogadać, bo są z Platformy"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo
Gość

>Ale za to większość na pewno jest związana z PO, bo koleje wojewódzkie podlegają marszałkom, a ci zazwyczaj wywodzą się z Platformy.

Ma Pan dowód?

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę