Ulica Wiślna po remoncie – piękna, zabytkowa, krakowska

autor

Pięknieje nam centrum Krakowa. Wiślna to kolejna zabytkowa ulica, która odzyskała swój dawny blask. Kostka brukowa nawiązuję do pradawnego Krakowa, ale ważne jest nie tylko to, co widać. Bo przy okazji remontu – całkowicie wymieniono podziemną infrastrukturę – czyli sieć gazową, elektryczną i wodociągową.

Ulica prezentuje się naprawdę ładnie. Zwykły asfalt zastąpiła stylowa kostka i po nowej Wiślnej aż chce się spacerować. Jak czytamy na miejskim portalu Kraków.pl – ulica jest „bardziej przyjazna dla pieszych i rowerzystów”. Zerknijcie tylko na zdjęcia – jak pięknie jest teraz w zabytkowym, ścisłym centrum miasta.

A tak wygląda ta sama ulica w obiektywie magistrackiego portalu Kraków.pl. Szkoda, że komuś zabrakło odwagi. Znów wystarczyło nie psuć:

Wiślna po remoncie. Więcej info: http://krakow.pl/informacje/195850,48,komunikat,zabytkowe_centrum_pieknieje.html

Posted by Kraków PL on 30 listopada 2015

Tags:

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Ulica Wiślna po remoncie – piękna, zabytkowa, krakowska"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
alamakota
Gość

czy to jest reklama aut? czy artykul mial na celu pokazanie pieknej ulicy wislnej po remoncie, maski aut zaslaniaja ta piekna kostke brukowa..

baczny obserwator
Gość

Nie… to próba wyciągnięcia kasy z miasta przez krowoderska.pl . Będziemy sie czepiać to zaczną moze nam zlecać platne artykuły i reklamę .

Cozzie
Gość

Tam można parkować? Jeśli nie to niech policja dopilnuje tych śmieszków z tych zdjęć, rejestracja podana na tacy, mandacik się należy.

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków Informacje"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę