Walka o „psią łąkę” – ostatni teren zielony w okolicy

autor
Trwa opracowywanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Bronowice Stelmachów”, który mieszkańcy Azorów zwykli nazywać „za Opolską”. Uwagi można zgłaszać do 10 maja, ale już w środę mieszkańcy chcą się spotkać i ustalić wspólne stanowisko w tej sprawie. Które tereny trzeba uchronić przed zabudową? Gdzie brakuje chodników? Gdzie należy poszerzyć ulicę? Jeśli wiesz, to przyjdź na spotkanie.

Spotkanie organizuje Pani Agnieszka. Oto jej list w tej sprawie:
Dzień dobry!
Przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bronowice Stelmachów”. Do niniejszego planu można zgłaszać wnioski do 10 maja br. Jednym z najważniejszych tematów dla okolicznych mieszkańców, są ustalenia dotyczące tzw. psiej łąki – obszaru graniczącego z torami i Azorami, z którego masowo korzystają także mieszkańcy Azorów i ich czworonodzy. Jest to jedyny większy teren zielony w tej okolicy. Dodatkowo podnoszone będą kwestie chodników i komunikacji pomiędzy naszymi osiedlami.
Mieszkańcy tej strony Krakowa organizują spotkanie w środę 27 kwietnia o godz. 19.15 , aby wspólnie uzgodnić stanowisko reprezentacji mieszkańców z kilku osiedli. Spotykamy się w sali nad zakrystią, wejście obok zakrystii po schodach, w Parafii Chrystusa Odkupiciela ul. Stelmachów 137. Spotkanie jest całkowicie  świeckie, po prostu nie mamy w okolicy żadnej sali publicznej oprócz Galerii Bronowice.
Zapraszamy na spotkanie także aktywistów z Azorów w celu włączenia się w składanie uwag, szczególnie dotyczących utworzenia ogólnodostępnych terenów zielonych i chodników.
Łączę serdeczne pozdrowienia,
Agnieszka Boroń-Przybyło
Kontakt:
Foto: bip.krakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.