Czarnowiejska: Kiedy malowanie muralu na Czarnowiejskiej?

autor

Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu, który ozdobi ścianę kamienicy przy ul. Czarnowiejskiej 50b (od strony ul. Urzędniczej). Zwyciężył projekt Justyny Lubińskiej, który zdobył najwięcej głosów internautów. Kim jest artystka? Co przedstawia mural i kiedy ozdobi kamienicę?

Justyna Lubińska to młoda (rocznik ’82) myśleniczanka, która umiejętności zdobywała w krakowskiej szkole rysunku „Horizon” oraz na architekturze krajobrazu na Politechnice Krakowskiej. Opracowuje projektz logotypów, elewacji i murali, a także wykonuje mniejsze murale i malowidła ścienne.

Przygotowany przez nią projekt wygrał dwuetapowe głosowanie. Na konkurs nadesłano łącznie 32 propozycje artystów z całej Polski (m.in. z Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Przemyśla, Krakowa czy Gdańska). Do drugiego etapu, głosami jurorów, przeszło dziewięć z nich. Od 15 do 22 marca swoje głosy na finałowe propozycje – za pośrednictwem profilu AGH na Facebooku – oddawali internauci. Trzy najwyżej ocenione przez nich prace otrzymały wagi punktowe: 15, 10 i 5 punktów (zostały one uwzględnione podczas dzisiejszego głosowania jury; każdy z jurorów mógł przyznać od 1 do 5 punktów każdemu projektowi).

Projekt muralu – cytując informację prasową udostępnioną przez AGH – „łączy w sobie kilka elementów z różnych epok rozwoju technologicznego. Począwszy od maszyny parowej, poprzez futurystyczne wizję latającego okrętu z I połowy XX wieku, po wir czasoprzestrzenny, nawiązujący w swym kształcie do akceleratora cząstek. Wszystkie te twory ludzkiej myśli technicznej, mają za zadanie służyć zarówno nauce, ale przede wszystkim samemu człowiekowi. Symbolizują one także szybki postęp technologii i wiedzy, zapowiadając powstanie w niedalekiej przyszłości urządzeń, których nie jesteśmy sobie w stanie w obecnej chwili nawet wyobrazić.”

Na ścianie kamienicy ma pojawić się już w maju! O ile do tej pory do Krowodrzy przyjdzie wiosna.

Źródło: inf. prasowa AGH.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Czarnowiejska: Kiedy malowanie muralu na Czarnowiejskiej?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Pan
Gość

No, na AGH to się lepiej na inżynierii znają niż na estetyce. W projekcie z całą pewnością futuryzmu dopatrzyć się trudniej niż steam-punka.

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Krowodrza"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę