Krowoderska.pl dzięki futurystycznej inwestycji Jacka Majchrowskiego rozwiązuje problemy z parkowaniem na Ruczaju

autor

Ruczaj cierpi. Cierpi, ponieważ chciałby więcej betonu, ale nie ma miejsc parkingowych.

Na pierwszy rzut oka rzecz wydaje się beznadziejna. Jednak taka nie jest. Wszystko dzięki wizjonerstwu miłościwie nam panującego prezydenta Jacka Majchrowskiego. Okazuje się bowiem, że udało mi się przewidzieć – być może było to nawet zaplanowane – w jaki sposób Nowy Ruczaj będzie się rozwijał i że zabraknie tam w końcu miejsca na nowe bloki oraz kolejne samochody.

Mimo to był za swoje wizjonerstwo i ważną inwestycję srogo krytykowany. Nazywano ją Autostradą Skawina i zarzucano mu między innymi, że rozwijając nasz piękny Kraków, kieruje się ideami, które były żywe w latach 70. ubiegłego wieku, ale od tamtego czasu zdążyły się skompromitować. Niesłusznie, bo nie jest to inwestycja z epoki poprzedniej, ale z epoki kolejnej.

Udało nam się dostrzec to w czasie spaceru po wspaniałym Nowym Ruczaju (TUTAJ).

Otóż wspomniana Autostrada Skawina stanowi bardzo proste rozwiązanie bolączek dzielnicy. To, co wydawało się być przeskalowaną drogą, tak naprawdę jest bowiem przyjemnym parkingiem. Nawet otoczonym zielenią – fakt, że jedynie ekranów drogowych, ale w Krakowie dobre i to. Wystarczy jeden pas zmienić w parking, co obecnie robi się w wielu światowych metropoliach i archaiczna Autostrada Skawina stanie się nowoczesnym Parkingiem Ruczaj.

Dokładnie tak jak tutaj:

Miejsca z pewnością nie zabraknie, bo trasę budowano z myślą o takim jej wykorzystaniu.

Na zdjęciach widać to jak na dłoni.

W ten sposób za jednym zamachem rozwiązujemy dwa palące problemy dzielnicy.

Pomoże to deweloperom postawić i sprzedać kolejne klocki, co z pewnością spodoba się w Urzędzie Miasta Krakowa. A kto wie, może i deweloperom spodoba się na tyle, by wpłacić parę złotych na kampanię wyborczą obecnej władzy. Jednocześnie mieszkańcom pierwszego w Polsce eksperymentalnego osiedla bez zieleni ułatwi parkowanie. Wszystko może też bardzo efektywnie pełnić funkcję Park & Ride i posłużyć jako centrum przesiadkowe dla licznego grona ludzi wjeżdżających codziennie do Krakowa od strony Skawiny.

Ufam, że podobne przeznaczenie przewidziano też dla Trasy Łagiewnickiej, co tłumaczy jej autostradowe parametry i wcale nie jest to inwestycja archaiczna, tylko wręcz przeciwnie – futurystyczna. Prezydent przewiduje po prostu, jak będzie się rozwijać ta część Krakowa i na co miasto pozwoli deweloperom w jej sąsiedztwie. Choć nieco szkoda, że Kraków wyda na parking dla przyjeżdżających od strony Bochni i Mogilan co najmniej miliard złotych. Z pewnością dałoby się to zrobić taniej. Lub poprosić, żeby się dołożyli.

Zdj. tytułowe: screen z Google Maps Street View

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Krowoderska.pl dzięki futurystycznej inwestycji Jacka Majchrowskiego rozwiązuje problemy z parkowaniem na Ruczaju"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo
Gość

Chyba autora poniosło 🙂 bez tego s

Monia
Gość
Autora ponioslo, zdecydowanie. Jak Pan nie chce miec drog, samochodow, miast, to moze Pan sie wyprowadzic na wies zabita dechami i bedzie po problemie. Rozumiem, ze nie ma Pan dzieci, nie dowozi je Pan do szkoly, do lekarza, nie jedzi Pan do pracy, a jak jezdzi, to rowerem, albo Pan biegnie truchcikiem 15 kilometrow. Nas na Ruczaju urzadza nasza autostrada, bo mieszkamy w kiescie, chcemy miec drogi, szk o ly, uniwersytety, sklepy, chcemy jezdzic jak nam sie podoba, raz autem, raz tramwajem, raz hulajnoga i nie pasuje nam wizja wsi zabitej dechami. Jak Pan do takiej tekni, to nic prostrzego… Czytaj więcej »
miklesz
Gość

Akurat autor nie pisze przecież, że ta droga przez Ruczaj jest zła – bo zła nie jest. Autor pisze, że nie potrzebna jest taka szeroka. Bo zapewniono alternatywę w postaci tramwaju i ścieżek rowerowych. Brakuje natomiast miejsca do parkowania – i przeznaczenie jednego pasa na to miałoby jakiś sens (w sumie to się dzieje i w innych częściach miasta już teraz).

Tubylec Betonu
Gość
Droga Moniu, jeśli wolno mi tak się zwrócić: – po pierwsze warto czytać ze zrozumieniem; – po drugie rzeczywiście coraz więcej nas mieszczuchów marzy o tym, żeby z pięknego przed rządami Jego Magnificencji JM miasta uciec na jakąś wieś zabitą dechami, gdzie jest czym oddychać, powietrze ma zapach, gdzie jest roślinność pozwalająca zmysłom uspokoić emocje, gdzie nie betonuje się każdego dostępnego miejsca bez zwracania uwagi na jakość życia LUDZI; I nie martwimy się, że miasto się wyludni, bo na nasze miejsce napłyną kolejne tabuny wieśniaków (uwaga: nie mam na myśli mieszkańców wsi – ludzi mądrych, pracowitych, ludzi ziemi i roli,… Czytaj więcej »
Zbigniew
Gość

Autora poniosło na ŚDM stały tam autobusy pół miasta wyjechało i były korki :)…
Zapraszam tam w godzinach koło 8 lub 16… i przeanalizować jak by to wygladało na 1 pasie… i jeszcze raz napisać artykuł.

Maciej Lubaszewski
Gość
Dokładnie. W ten właśnie sposób miałem skomentować ww. artykuł. A od siebie dodam, że może fajnie być wyznawcą jakiejś modnej ideologii, ale gorzej już kiedy próbuje się ją narzucić innym, a całkiem niefajnie, kiedy okoliczności, w których chce się daną ideologię implementować nijak się mają do tych, w których ona powstawała. Może miasta Europy zachodniej zwężają ulice, a ludzie masowo przesiadają się do komunikacji miejskiej, ale w miastach tych często funkcjonują przynajmniej dwie linie metra, a w tramwajach, które nie są spadkowym taborem z lat 60-tych ubiegłego wieku przynajmniej nie śmierdzi. Dziecko można zapisać do przedszkola lub szkoły w okolicy,… Czytaj więcej »
miklesz
Gość

Krowoderska, jak zwykle trochę śmieszkuje z parkowaniem na Autostradzie „Skawina”, ale to nie jest takie całkiem bez sensu. Przeskalowana droga, to tylko zachęta, żeby olać P+R Czerowne Maki i jechać do centrum samochodem, zamiast tramwajem.

fafa
Gość

I zaliczyć pobocze na zakręcie przed skrzyżowaniem z Kobierzyńską. Tutaj codziennie ktoś zwiedza bądź pas rozdzielający, bądź barierki na poboczu…

grebo
Gość

Zapraszam pana Redaktora na nowe skrzyżowanie Bohomolca i Dobrego Pasterza. Najwyższe ekrany w Krakowie;) ciekawy artykuł murowany!

Anonimowo
Gość

artykul tak rzetelny jak zdjecia, ciekawe o ktorej byly robione zeby bylo tak pusto …

Ania
Gość

Trzmiela to powinni za jaja powieśić za plan tej drogi, dodatkowo muldy, które boją się usuwać od 3 lat maskując, że niby robią ekspertyzy kiedy to zwykłę czekanie na przedawnienie. Zamiast drogiego porządnego tłucznia wsadzili szalkę z hałdy Huty im. Lenina, kto wziążł łapówkę żeby sprawę przeciągać w nieskończoność.
Ograniczenie do 50 km/km samochody jadą śednio 100 km/h przebiegający piesi do linii tramwajowej i nieskończona ilość kolizji polactwa pędzącego na złamanie karku kto pierwszy do świateł i korka.
Dodatkowo chałas przegromny

MW
Gość
Nie rozumiem jednego – dlaczego są w tym mieście są ludzie którzy na siłę chcą zawrócić rzeczywistość kijem i uważają, że w tym mieście samochód to zło? Złem jest brak parkingów w nowo wybudowanych blokach i osiedlach. Złem jest to, że urzędy i obiekty pożytku publicznego są ulokowane nieprzystępnie i parkowanie jest utrudnione. Złem jest, że co dzień mamy exodus i import ludzi z i do miasta a nikt nie buduje konkretnych wylotówek i nie udrażnia przejazdów. Za to działki pod nie przeznaczone zabudowuje blokami i developerzy wciskają je ludziom po czym mamy protesty. Samochód natomiast to STANDARD współczesnej rodziny.… Czytaj więcej »
miklesz
Gość

Ależ istnieje jeden, doskonały wręcz sposób na rozwiązanie tego problemu. Wykupić sobie miejsce do parkowania.

Tubylec Betonu
Gość
Ludzie kochani! Popatrzcie w jaką dyskusję dajecie się wprowadzić?!!! Udowadniacie sobie, co lepiej mieć: rybki czy akwarium? Taki jest efekt zarządzania miastem przez JM i jego ekipę od tylu kadencji! Oraz przez radnych, którym te wszystkie tematy u d… latają, bo ważniejsze, jak się partyjnie dogadywać za lub przeciw. A sprawy miasta i mieszkańców są gdzieś na końcu lub nigdzie. Nie rozumiecie, że od lat, my mieszkańcy i miasto jesteśmy dla nich NIEWAŻNI i jakość życia systematycznie pikuje w dół? A Wy się będziecie przegadywać czy lepiej jest mieć auto, parking czy ulicę. I w to graj tej ekipie, niech… Czytaj więcej »
Krzysiek
Gość

Wszyscy piszą jak jest (im) źle. A ja mam tramwaj. Nie szukam miejsca parkingowego, nie grzęznę w korkach.

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków - Jedynka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę