Na Azorach będzie nowa biblioteka. Poszukiwani muralowcy!

autor

Azorskie biblioteki łączą siły i przenoszą się do nowej siedziby. Dotychczas mieszkańcy Azorów książki pożyczali przy ulicach Makowskiego i Weissa. Teraz – zbiory tych dwóch bibliotek – trafią do pawilonu przy ulicy Radzikowskiego – obok poczty. Otwarcie zaplanowano na 1 lutego. W nowej siedzibie będzie oczywiście więcej książek, ale też więcej miejsca – i dyrekcja zapowiada, że poza zwykłą wypożyczalnią będzie to też miejsce spotkań, warsztatów i innych aktywności.

Zmienić ma się także fasada budynku – tak, aby wszyscy wiedzieli, gdzie iść po świetne lektury. Pomysł jest taki, aby był to mural – tematycznie związany z książkami, Krakowem i osiedlem Azory. Biblioteka bierze na siebie koszt farb. W zamian – sława, wdzięczność czytelników i dobre, widoczne miejsce. Wszystkich, którzy mieliby ochotę wspomóc graficznie i artystycznie nową azorską bibliotekę, prosimy o kontakt:

mailowy: kbp.filia15@kbp.krakow.pl

lub

telefoniczny: 797301025

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Na Azorach będzie nowa biblioteka. Poszukiwani muralowcy!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
czytelnik
Gość

Mural muralem, ale teraz z końca Makowskiego trzeba będzie przejść całe Azory po książkę.
Nie wiem czy to jest dobry pomysł. Dla młodych może to nic, ale dla starszych osób to już duży wysiłek.
W założeniu biblioteki miały być małe i łatwo dostępne. Nie wyobrażam sobie starszej osoby wędrującej Azorami na Radzikowskiego po książkę.A potem okaże się że czytelnictwo spada, i biblioteki w ogóle nie są potrzebne.
Będziemy zachwycać się e-bookami….dopóki prąd będzie….

Anonimowo
Gość

byłam wczoraj obejrzeć tą bibliotekę-faktycznie śliczna.

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Azory"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę