Od 1 lutego szersza strefa parkowania

autor

Od 1 lutego 2014 roku poszerzona zostanie strefa płatnego parkowania. Jednak jeszcze przed świętami będzie można składać wnioski o abonament.

Od 1 lutego krakowska strefa płatnego parkowania zostanie wprowadzona na terenie Starego Podgórza, całych Grzegórzek wraz z osiedlem Oficerskim, Krowodrzy i części Zwierzyńca. Mieszkańcy obszarów, o które poszerzono strefę płatnego parkowania mają prawo do zakupu abonamentów postojowych. Na jeden adres przysługują dwa abonamenty po 10 zł miesięcznie i jeden kosztujący 100 zł miesięcznie. Każdy następny wykupiony abonament kosztuje 250 zł. O ulgowe abonamenty mogą się też starać osoby niepełnosprawne oraz mikroprzedsiębiorcy.

Operację sprzedaży abonamentów chcemy rozpocząć jeszcze przed świętami. Najłatwiej załatwić to w internecie, ale zdajemy sobie sprawę, że większość mieszkańców będzie chciało uzyskać abonament w tradycyjny sposób, dlatego uruchomimy dodatkowe punkty obsługi strefy płatnego parkowania – mówił Jerzy Marcinko, dyrektor ZIKIT. Sprzedaż i wydawanie abonamentów będzie się odbywać w punkcie na rogu ulic Kalwaryjskiej i Smolki, w budynku UMK przy ul. Grunwaldzkiej 8, a także w budynku ZIKIT przy ul. Centralnej 53. Dodatkowo, po 10 stycznia uruchomiony będzie punkt obsługi strefy na stadionie Wisły Kraków. – Zależy nam, aby mieszkańcy jak najszybciej składali wnioski o abonament, by uniknąć kolejek przed 1 lutego – zaznacza Jerzy Marcinko.

Przyjęta przez radnych uchwała o poszerzeniu strefy płatnego parkowania precyzuje, że ulgowy abonament będzie ważny nie w całej strefie, a jedynie na czterech ulicach, w tym na jednej, na której zameldowany jest wnioskodawca. – Trzy pozostałe ulice wskaże mieszkaniec, ważne, by stykały się one z ulicą, przy której zameldowany jest wnioskodawca – informował dyrektor ZIKIT.

Poszerzoną strefę parkowania będzie obsługiwało 470 automatów postojowych. ZIKIT rozstrzygnął przetarg na ich dostawę i montaż. Ustawianie parkomatów zacznie się  na początku stycznia. Równolegle będzie montowane oznakowanie pionowe, a także poziome.

Więcej informacji na temat zasad działania strefy płatnego parkowania i ubiegania się o abonamenty będzie można znaleźć na stronie internetowej zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Źródło: UMK

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków Informacje"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę