Jacek Majchrowski apeluje do duszącego się miasta

autor

Pod wpływem jakiegoś impulsu – być może lamentów na fejsie – prezydent Majchrowski wystosował apel do krakowian. Przeczytaliśmy go, nota bene, z zapartym tchem. Bardzo nam się podoba. Polecamy go waszej uwadze. Przypominając jednocześnie, że środki zaradcze można uzupełnić o niezaciąganie się. 

Krakowskim powietrzem oczywiście.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krakowa!

W związku z utrzymującymi się ponadnormatywnymi stężeniami pyłu w krakowskim powietrzu, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o korzystanie w ciągu kilku najbliższych dni z komunikacji miejskiej i pozostawienie samochodów prywatnych na parkingach.

Jednocześnie proszę tych wszystkich, którzy ogrzewają swoje mieszkania piecami węglowymi o to, by zwrócili uwagę na jakość spalanego w nich węgla i nie spalali w nich odpadów domowych.

Jeżeli jesteście Państwo właścicielami kominków opalanych drewnem, nie będących jedynym źródłem ogrzewania mieszkania, uprzejmie proszę o rozważanie możliwości czasowego zaprzestania ich użytkowania.

Proszę też o nie spalanie na działkach liści. MPO zgodnie z harmonogramem odbiera bezpłatnie odpady zielone. Terminy odbioru można sprawdzić na stronie www.mpo.krakow.pl.

Straż Miejska została zobowiązana przeze mnie do podjęcia wzmożonych kontroli palenisk domowych. Proszę, by w przypadku uzasadnionego podejrzenia dotyczącego spalania śmieci lub odpadów, niezwłocznie skontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej pod nr 986.

Jeżeli macie Państwo znajomych, którzy dojeżdżają do pracy spoza granic naszego miasta, proszę o przekazanie mojego apelu o pozostawienie samochodu w miarę możliwości jak najbliżej węzłów komunikacyjnych i korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej.

Takie działania pomogą w częściowym ograniczeniu stężeń zanieczyszczeń, które zalegają nad Krakowem.

Źródło: informacja prasowa UMK.

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Jacek Majchrowski apeluje do duszącego się miasta"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo
Gość

Cóż satyra sama w sobie. Właściwie komentarz jest zbędny, ale gdzie Pan Prezydent te parkingi widział??? 😉 Szkoda, że dalej nie ma tej kolei aglomeracyjnej, którą ludzie mieszkający poza Krakowem mogli by dojeżdżać do pracy. No ale przygotowania do igrzysk pewnie były bardziej potrzebne mieszkańcom:)

pola
Gość

Po czym wsiadł buraczany arogant do swego Lexusa i pojechał do pracy… Hipokryta, cham, idiota.

Mirek
Gość

Proszę mieszkańców o podróżowanie hybrydami, polecam Lexusy, w szczególności służbowe.

margo
Gość

A może by tak w ramach walki ze smogiem, dać ludziom możliwość wzięcia udziału i miast pustych apeli wprowadzić np. bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej za okazaniem dowodu rejestracyjnego? Puste apele poparte górnolotnymi frazesami niczego nie wniosą, konkretna działalność już raczej tak. Tak sądzę.

ja
Gość

A ja proszę Pana Majchrowskiego żeby już zabrał swoją dupę ze tronu magistrackiego. Teraz Magistrat potrzebuje młodych prężnych pracwników którzy potrafią dobrze zarządzać Krakowem a nie wyleniałych opowiadaczy.

anula
Gość

Skoro urzędujący Prezydent nie może poradzić sobie ze smogiem to powinien sfinansować maseczki przeciwpyłowe dla wszystkich mieszkańców!!!!

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków - Jedynka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę