Przeciw a nawet za!?

autor

Wokół planów krakowskiej olimpiady 2022 robi się coraz goręcej.

Ryszard Niemiec sugeruje w „Gazecie Krakowskiej”, że starać to się możemy, ale o zimowe mistrzostwa Galicji, a nie o olimpiadę, bo nas na nią zwyczajnie nie stać. Poczytna i opiniotwórcza „Polityka” pisze o naszym Soczi, a krakowski internet – mówiąc delikatnie – dostał kota.

Nie tylko dlatego, że plan jest drogi i zdaniem wielu idiotyczny, ale też z tego powodu, że wielomilionową aplikację do wielomiliardowej imprezy przepchnięto bez ŻADNYCH konsultacji społecznych, ani nawet solidnej informacji, że coś takiego się dzieje. A czasu było mnóstwo, bo rok.

Sposób w jaki zignorowano mieszkańców, woła o pomstę do nieba i za chwilę nie będzie zapewne żadnych chętnych do tego, by przytrzymać tego gorącego ziemniaka. Przeciwników już zresztą przybywa i nawet w partii rządzącej oraz decydującej są tacy, którzy zaczynają przebąkiwać, że wcale tego nie chcieli i sami nie wiedzą jak się to stało, że konsultacji nie było, a wniosek o ZIO jest.

Już dziś widać, że za chwilę będzie jak zwykle – problem zostanie, a odpowiedzialnych nie będzie. Sprawy z odrzucaniem kartofla, nie ma co ułatwiać. Oto jak  w RMK przebiegło głosowanie nad Kraków 2022, które odbyło się ponad rok temu. Dla ułatwienia „nasi” (z naszej dzielnicy) radni boldem:

Magdalena Bassara…………………..Za

Janusz Chwajoł……………………Za

Krzysztof Durek……………………Za

Jerzy Fedorowicz…………………..Za

Grażyna Fijałkowska……………….Za

Mirosław Gilarski………………….Za

Andrzej Hawranek……………………Za

Dominik Jaśkowiec………………….Za

Adam Kalita………………………..Przeciw

Rafał Komarewicz…………………..Wstrzymuje się

Bolesław Kosior……………………Za

Bogusław Kośmider…………………Za

Teodozja Maliszewska………………..Za

Adam Migdał……………………….Za

Anna Mroczek……………………….Wstrzymuje się

Barbara Nowak………………………Wstrzymuje się

Katarzyna Pabian……………………Za

Robert Pajdo……………………….Za

Marta Patena……………………….Za

Sławomir Pietrzyk………………….Za

Józef Pilch……………………….Za

Edward Porębski……………………Za

Anna Prokop-Staszecka……………….Wstrzymuje się

Sławomir Ptaszkiewicz………………Za

Stanisław Rachwał…………………Za

Bogdan Smok………………………..Za

Jerzy Sonik………………………..Za

Grzegorz Stawowy…………………..Za

Marcin Szymański…………………..Za

Paweł Ścigalski…………………..Za

Agata Tatara……………………….Za

Tomasz Urynowicz……………………Za

Paweł Węgrzyn…………………….Za

Andżelika Wojciechowska…………….Za

Wojciech Wojtowicz………………….Za

Jerzy Woźniakiewicz………………..Za

Stanisław Zięba…………………..Za

Prawie wszyscy byli za (aktywnie lub biernie), a przeciw był jedynie Adam Kalita, który reprezentuje okręg obejmujący dzielnice o numerach III i IV, czyli między innymi Osiedle Azory oraz Krowodrzę Górkę.

Źródło: Kraków Przeciw Igrzyskom.
Źródło: Kraków Przeciw Igrzyskom.
Wynik głosowania warto zapamiętać, bo może się przydać, ilekroć usłyszymy, że na coś w tym mieście nie ma pieniędzy. Było 36:1.

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Przeciw a nawet za!?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
tomasz
Gość
Pomysł igdzysk olimpijskich w Krakowie i Małopolsce należy uznać za chory. To drenowanie kieszeni podatników. W razie nie daj Bóg gdyby się udało zostana Nam kolejne inwestycje sportowe, które zwiększą i tak gigantyczne zadłużenie miasta. Pomysł na zadaszenie stadionów Cracovii i Wisły należy uznać, za poroniony, stawiać daszki po to aby móc wyciągnąc kolejną kasę na obiekt przy Reymontam, bo jakoś mi się nie wydaje aby zarządca obiektu przy Kałuży zgdoził się na psucie obiektu. A czy projektant wyrazi na to zgodę, bez jego zgody (prawa autorskie) mozna od razu zapomnieć. A ktoś wie ile kosztuje tor bobslejowy? To przecież… Czytaj więcej »
trackback

[…] 2022 z całą pewnością się stawi. W końcu organizatorem spotkania jest Sławomir Ptaszkiewicz, który w głosowaniu w Radzie Miasta wsparł ideę. Można mieć chyba nadzieję, że teraz zdecyduje się jej bronić? A wtedy, znowu, zamiast […]

trackback

[…] Co w tym pytaniu dziwnego zapytacie? Niby nic. Dla mnie jasne, że u góry, ale przecież radny Sławomir Ptaszkiewicz już na nie odpowiedział, gdy w ubiegłym roku zagłosował za igrzyskami. (Przeciw a nawet za!) […]

Anonimowo
Gość

kasa misiu kasa…

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Azory"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę