(…) jeszcze nie ma. Jest superłamigłówka.

autor

Nie mamy dla was krzyżówek, choć bardzo chcielibyśmy mieć. Za to – dzięki uprzejmości ZIKiT i Biura Prasowego UMK – mamy dla was superłamigłówkę.

Wczoraj przyszedł do nas komunikat dotyczący parkowania przy al. 3 Maja (nasze info TUTAJ). Dzisiaj też przyszedł komunikat dotyczący parkowania przy al. 3 Maja. Nie napisano wprawdzie, że jest to aktualizacja lub korekta, ale komunikat jest inny.  Obydwa pokazujemy wam jako superłamigłówkę. Znajdźcie trzy różnice.

Komunikat nr 1 – z wczoraj:

Od 1 czerwca zmieniają się ceny za postój w parkingu Przy Muzeum. Korekcie ulegają też zasady parkowania przyulicznego w rejonie alei Mickiewicza.

Będzie tańszy postój na parkingu Przy Muzeum. Od 1 czerwca za każdą godzinę parkowania zapłacimy 3 zł (obecnie za pierwszą płacimy 3 zł za kolejne o złotówkę drożej). O połowę  potaniała też opłata za abonament dobowy. Zamiast 50 zł wprowadzono stawkę 25 zł. Taniej będzie też w przypadku pozostałych abonamentów. Za abonament tygodniowy zapłacimy 125 zł (obecnie 200 zł), za abonament miesięczny 250 zł (obecnie 320 zł). Nowe niższe stawki będą obowiązywać do końca roku.

Od 1 czerwca ZIKIT wprowadza też zmiany zasady parkowania w rejonie alei Mickiewicza. Na tej arterii nie zaparkujemy na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ul. Krupniczej. Zakaz wprowadzono też na ulicy Piłsudskiego, od al. Krasińskiego do ul. Retoryka. Korekcie ulegają też zasady postoju na al. 3-go Maja. Od 1 czerwca wprowadza się tam zakaz parkowania z wyjątkiem 25 ogólnodostępnych miejsc, 10 miejsc do parkowania rotacyjnego (do 20 minut) 8 miejsc dla niepełnosprawnych i 7 miejsc dla klientów Biura Strefy Płatnego Parkowania.

Komunikat nr 2 – z dzisiaj:

Od 1 czerwca zmieniają się ceny za postój w parkingu Przy Muzeum. Korekcie ulegają też zasady parkowania przyulicznego w rejonie alei Mickiewicza. Zmiany dotyczą też alei 3 Maja. Co ważne: zasady parkowania na tej alei pozostają bez zmian w weekendy oraz w dni powszednie od 17.00 do 9.00.

Będzie tańszy postój na parkingu Przy Muzeum. Od 1 czerwca za każdą godzinę parkowania zapłacimy 3 zł (obecnie za pierwszą płacimy 3 zł za kolejne o złotówkę drożej). O połowę potaniała też opłata za abonament dobowy. Zamiast 50 zł wprowadzono stawkę 25 zł. Taniej będzie też w przypadku pozostałych abonamentów. Za abonament tygodniowy zapłacimy 125 zł (obecnie 200 zł), za abonament miesięczny 250 zł (obecnie 320 zł). Nowe niższe stawki będą obowiązywać do końca roku.

Od 1 czerwca ZIKIT wprowadza też zmiany zasady parkowania w rejonie alei Mickiewicza. Na tej arterii nie zaparkujemy na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ul. Krupniczej. Zakaz wprowadzono też na ulicy Piłsudskiego, od al. Krasińskiego do ul. Retoryka. Korekcie ulegają też zasady postoju na al. 3 Maja. Zmiany zostaną wprowadzone również na al. 3 – go Maja. Od 1 czerwca wzdłuż tej ulicy dostępnych będzie ok. 25 ogólnodostępnych miejsc postojowych, dodatkowo 10 miejsc rotacyjnych (do 20 minut postoju), 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 7 miejsc dla klientów Biura Strefy Płatnego Parkowania. Natomiast od godz. 17 do 9 w dni robocze, oraz całodobowo w weekendy organizacja ruchu na al. 3 – go Maja będzie zbliżona do tej, która obowiązuje obecnie.

***

A że jest to łamigłówka super, a nie taka zwyczajna, to jest też zadanie dodatkowe, bo choć komunikat nowszy powinien być bardziej aktualny niż starszy, to Ewa Sas, reporterka Radia ESKA, napisała na facebooku, że znaki zakazu parkowania mają tabliczkę informującą, że obowiązują od „30 V”.

To teraz zadanie dodatkowe. Jak będzie naprawdę? Kto zgadnie? Zwycięzcy ZIKiT obieca, że posadzi drzewa.

Tags:

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "(…) jeszcze nie ma. Jest superłamigłówka."

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Łukasz
Gość

Ja rozumiem, że dla urzędzików ZIKiT-u ortografia to może być jakiś kosmos (choć akurat nazwy ulic powinni potrafić prawidłowo napisać), ale jeśli ktoś prowadzi bloga (= zajmuje się pisaniem), to nie wypada po prostu robić takich błędów.

matt
Gość

> Łókasz litości ortograwii się czepiarz jak óżędas !? Pżypadek czy armia propagandy Zikit ? Z dedykacją.

PS w każdym razie Zikit do zamknięcia, czy znajdę chociaż jedną osobę która pochwaliła zkit za cokolwiek ?

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Krowodrza"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę