Wielki krok na drodze do Rynku Krowoderskiego?

autor

Po latach braku zainteresowania ze strony Miasta wreszcie w sprawie Rynku Krowoderskiego dzieje się coś dobrego.

Na początku grudnia SM Piast doczekała się wreszcie wizyty reprezentanta miasta. Odwiedził ją stary i nowy szef Komisji Planowania Przestrzennego RMK Grzegorz Stawowy. Wynikiem tych rozmów było stworzenie czterech możliwych rozwiązań, które pozwolą na to by jednocześnie zabezpieczyć interes spółdzielców i działkę, na której dziś jest parking, a kiedyś może być dzielnicowy rynek, przekazać Miastu.

Dziś otrzymaliśmy stanowisko SM Piast, która wyciąga rękę w stronę krakowskiego magistratu i deklaruje, że na trzy miesiące wstrzymuje starania o wydanie pozwolenia na budowę, by dać w ten sposób urzędnikom czas na przygotowanie jednego z proponowanych rozwiązań.

piast

SM Piast należą się podziękowania, bo zachowała się w tej sprawie bardzo w porządku. Mimo że od lat czeka na jakiekolwiek zainteresowanie Magistratu sprawą i z łatwością dałoby się zrozumieć, że mówi dość, to potrafi po raz kolejny szukać porozumienia, i jeszcze próbować „zmotywować odpowiednie instytucje Gminy Kraków”, żeby te zrobiły, co do nich należy. Pytanie, czy Miasto będzie się liczyć z głosami społecznymi, tak jak władze SM Piast, bo jak dotąd Rynek Krowoderski był zbywany sakramentalnym krakowskim „niedasię” i „nie ma pieniędzy”. Ale to, jak może się wydawać, zależy już przede wszystkim od nas – mieszkańców dzielnicy.

Jeżeli władze Krakowa poczują, jak bardzo zależy nam na tej sprawie, to nie będzie łatwo jej zignorować.

ps. Jednym z proponowanych rozwiązań jest zwolnienie miasta z części opłat pobieranych przez miasto. Takie rozliczenie, do wartości tego terenu, wydaje się rozwiązaniem najlepszych i najbardziej przejrzystym. Pieniądze trafią bowiem do kasy SM, a do tej każdy z jej członków może w każdej chwili zajrzeć.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Krowodrza"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę