Wodna Masa Krytyczna spłynie Wisłą po raz szósty

autor

Już za kilka godzin na odcinku od Rudawy do Hotelu Forum popłyną Wisłą dziesiątki kajaków, pontonów i samodzielnie skonstruowanych tratw w ramach cyklicznie organizowanej już po raz szósty Wodnej Masy Krytycznej.

Inicjatywa ta zapoczątkowana przez Małgorzatę Nieciecką, Cecylię Malik i Martynę Niedośpiał ma na celu zwrócenie uwagi decydentów i mieszkańców Krakowa na potencjał rekreacyjny i turystyczny Wisły i innych krakowskich rzek. Zasady udziału w wydarzeniu są proste – żeby popłynąć wystarczy mieć przy sobie kapok i skończone 16 lat; no i oczywiście dowolny sprzęt pływający. Spływ uświetni koncert zespołów Vladimirska i HiQ, które podróżować będą na specjalnie przygotowanej galerze. Dodatkowo przewidziany jest konkurs na najwspanialszy pojazd pływający.

Tegoroczna Wodna Masa jest wyjątkowa ze względu na fakt, że 2017 rok został ogłoszony rokiem Wisły. Z tego względu spływ poprzedzi konferencja prasowa nowo powstałej Koalicji Ratujmy Rzeki zrzeszającej kilkadziesiąt organizacji z Polski, która będzie dążyć do zachowania naturalnego charakteru Wisły i walczyć z próbami jej regulowania na potrzeby transportu. Zraz przed rozpoczęciem Wodnej Masy, działalność Koalicji zostanie zainaugurowana symbolicznym wzniesieniem sztandaru organizacji.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć TU.

Partnerzy: Towarzystwo na Rzecz Ziemi, KBF, Kawiarnia Naukowa, Hummus Amamamusi, Kolektyw Niedzielni, Kraków Art House

Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Wydarzenie towarzyszące: Vistuliada w Kraków Art House, wystawa czynna do 26 czerwca w godz. 14:00 – 20:00 z wyjątkiem 24.06

Zdj. tytułowe: fb.com, Piotr Dziurdzia, Wodna Masa Krytyczna,

Źródło: inf. prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Dwójka"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę