Uratuj zielony skwer w centrum miasta. Podpisz uprzejmą prośbę do Jacka Majchrowskiego

autor

Zamiana znajdującego się przed budynkiem magistratu przy pl. Wszystkich Świętych parkingu, z którego korzystają miejscy radni oraz urzędnicy, w skwer oraz ustawienie na nim huśtawek, okazało się być doskonałym pomysłem i dużym sukcesem. Te cieszyły krakowian oraz odwiedzających nasze miasto gości i na ogół były zajęte. Ustawiały się do nich kolejki.

Mimo to nieustannie mówiono, że wkrótce ta zielona enklawa w centrum miasta zostanie zlikwidowana, ponieważ utrudnia parkowanie krakowskim radnym oraz magistrackim dyrektorom. Wiedząc o tym i widząc radość, którą te huśtawki sprawiały mieszkańcom naszego miasta, postanowiliśmy wystosować petycję do Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego, by ten doskonały pomysł zadomowił się tam na dobre.

Tak było.

Nie wiedząc jednak ilu krakowian musi podpisać tę petycję, by przekonać władze miasta do tego, by nie zmieniać zielonego skweru w parking, w ubiegłym tygodniu zapytaliśmy o to Biuro Prasowe Urzędu Miasta Krakowa. Zamiast oficjalnej odpowiedzi (tej nie otrzymaliśmy dotąd) urzędnicy zaczęli kluczyć i sugerować, że skwer nie zostanie zlikwidowany.

Okazało się, że chodziło jedynie o to, by zyskać na czasie i zlikwidować go, nie dając wam i nam szansy na reakcję. Dziś, zaledwie kilka dni po zadaniu pytania, huśtawek już nie ma, a na ich miejscu parkują samochody radnych oraz magistrackich dyrektorów.

Tak jest.

Jesteśmy jednak przekonani, że nie z krakowianami takie numery, a skwer można bardzo łatwo przywrócić. Przynajmniej dopóki huśtawki nie znikną w przepastnych magazynach urzędu miasta i nie wylądują na półce obok dmuchanej bramy służącej do liczenia zwolenników igrzysk.

Dlatego zamiast petycji o to, by w miejscu zielonego skweru nie robić parkingu, we wspólnej akcji z Onet.pl uruchamiamy petycję o to, by przywrócić huśtawki.

Możecie ją podpisać TUTAJ.

Zakładamy, że potrzeba do tego 4801 podpisów.

Dlaczego tyle? Tyle w ubiegłym roku zebrał projekt „Skrzydła Krakowa”, który wygrał w ogólnomiejskim głosowaniu na Budżet Obywatelski i zostanie zrealizowany.

Z pewnością więc takiej liczby głosów Pan Prezydent Jacek Majchrowski nie zlekceważy.

Tym bardziej, że skwer już dwa razy miał być projektem Budżetu Obywatelskiego, ale za każdym razem uznano, że jest nielegalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.