Znikną chaszcze przy ulicy Głowackiego

autor

W Krakowie dobrych wieści jak na lekarstwo. Najczęściej słyszy się o wycinkach drzew, betonowaniu każdego skrawka ziemi przez deweloperów, a przestrzeń wspólna, jaką najczęściej otrzymują krakowianie, to… parking. Tym bardziej ucieszyłem się, kiedy na magistrackim portalu ujrzałem właśnie dobrą nowinę – nie związaną z powyższymi. Ale nie był to koniec niespodzianek związanych z tym  materiałem.

„Znikną chaszcze przy ulicy Głowackiego” – takim tytułem zwabił mnie tekst na portalu Magiczny Kraków. Jako sponsor tej redakcji zawsze jestem ciekaw, jak moi podopieczni radzą sobie z dziennikarskim rzemiosłem. Ponadto – jako rdzenny krakus z okolic Głowackiego – ucieszyłem się, że władze postanowiły zadbać o estetykę mojej dzielni, która woła o to, odkąd się urodziłem. Oczywiście usunięcie chaszczy to żaden wyczyn, ale patrząc na to, jak w Krakowie dba się o takie nieużytki, to byłby dobry początek wielkiego sprzątania terenów, o których zapomniano w ferworze podnoszenia poziomu życia mieszkańców. I kiedy ucieszyłem się, że bliska mi ulica Głowackiego będzie uprzątnięta, okazało się, że…

200 drzew

…tekst to tak naprawdę informacja o tym, że w tym miejscu znikną nie tylko chaszcze, ale ok. 200 (!) zdrowych drzew. Po likwidacji „obiektów kolidujących z inwestycją” pojawią się betoniarki, które w miejsce chaszczy, wleją beton, który następnie zostanie uformowany w bloki mieszkalne.

To trochę tak, jakby informacje o nadejściu powodzi zatytułować: „Znikną chaszcze z Bulwarów Wiślanych” albo wiadomość o umieralności z powodu smogu nazwać: „Coraz mniej krakowian widzi chaszcze”. Z niecierpliwością czekam na kolejne „Gierki słowne” Magicznego Krakowa, dzięki którym krakowianie uświadomią sobie, że żyje im się lepiej, wszystkim…

13271883_1047589201983757_49887476_o

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Znikną chaszcze przy ulicy Głowackiego"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Przemek Walocha
Gość

Gdyby nie to, że w sumie smutne – to bardzo śmieszne. 🙂

B.J.
Gość
Z jednej strony znika zieleń a z drugiej powstaje park. Można by się cieszyć, gdyby nie fakt, że park powstał na prywatnej działce bez zgody i wiedzy właścicieli tejże działki. Piszę tu o osiedlu Żabiniec. Deweloper w 2012 roku dokonał wycinki większości starych drzew i krzewów, wykonał alejki i nasadzenia jakiś małych ozdobnych krzaczków. Działka jest prywatną własnością!!!! Na sąsiedniej zrobił dokładnie to samo. Wokół buduje kolejne bloki i parkingi, bo dostaje zezwolenia. Fajnie jest komuś zrobić park o który właściciel ma obowiązek dbać, sprzątać a samemu na swoich działkach budować bloki które po sprzedaży mieszkań przyniosą czysty dochód.
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Kraków - Dwójka"

Belzebub w Krakowie

Gdy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczał w Centrum Kongresowym klucze do bram
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę