Ludzie to mają pomysły

autor

W Krowodrzy mamy wiele cudów. Są to przede wszystkim  cuda architektury i deweloperki, ale nie brak i takich, które mają naturę urzędową. 

Są zatem cuda deweloperskie. Wśród nich apartamenty w biurze lub biura w apartamentach. Jest to rozwiązanie praktyczne, bo o ile w biurze otwierają się okna, można np. pożyczyć od sąsiadów cukier. Nie wychodząc z domu.

rod_02Niedaleko jest też podwórko zrobione ze stacji benzynowej:

podworko

I reprezentacyjny park z klockiem, który nawet nie jest ładny:

003

Prawdziwym cudem jest szczery deweloper, który zamienił ogród w apartamenty, a teraz się tym chwali:

2013_08_jesionowa

Radni nie chcą być zresztą gorsi i np. udało im się (wraz z ZIKiT) zbudować boisko, którego nigdy nie budowano, bo nie pozwalał na to plan zagospodarowania parku, o który sami walczyli. Nie rozumiecie? Nie przejmujcie się – trudno się w tym połapać.

Ważne, że boisko jest i pięknie się komponuje:

Miałem nadzieję, że guma będzie chociaż zielona.
Miałem nadzieję, że guma będzie chociaż zielona.

Boisko postawiono w czasie budowy, która nie była budową (poważnie!). A ta piaskownica nie jest piaskownicą:

DSCF3443_800x600

Jednak są radni, którzy potrafią nawet więcej. Jest jeden, który nie widzi nic, kiedy tylko tego potrzebuje. Tu na przykład nie dostrzega żadnej zieleni:

Fot. Jakub Włodek.
Fot. Jakub Włodek.

Takie wybiórcze widzenie jest czymś, czego zawsze bardzo wszystkim zazdroszczę, bo ułatwia życie. Musicie przyznać?

A ostatnio wypatrzyłem cud, na który wcześniej nie zwracałem uwagi, bo żeby go zobaczyć, trzeba akurat trafić na jadący pociąg:

_git_DSCF3366

Kiedy się dobrze wychylić to do pociągu można wsiąść nawet bezpośrednio z balkonu. Co ciekawe – tory nie tak łatwo zauważyć, więc z pewnością niejeden najpierw kupił mieszkanie, a później usłyszał i zobaczył lokomotywę.

Będzie więcej, bo z drugiej strony Radzikowskiego inny deweloper postanowił postawić budynki jeszcze bliżej torów. Da się? Jak się chce, to się da:

002

To zresztą niejedyny nieskończony cud. Ten jest zresztą nie tylko nie jest skończony, ale nawet go jeszcze nie zaczęto. Tak będzie wyglądał Rynek Krowoderski, gdy zrealizuje się wizja SM „Piast”:

straszne

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnie w kategorii "Azory"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę