Kraków: Bardzo bardzo małe miasto

autor

Kraków to bardzo małe miasto. Nie wierzycie? To zobaczcie.

opinie_artykulSprawa Fortu Bronowice gości na naszych łamach od ponad roku i jak nic innego pokazuje, że nasze miasto, choć ma milion mieszkańców, to w rzeczywistości jest malutkie.

Bo z tym Fortem to jest tak:

Większość terenu wokół niego i sam fort do niedawna było własnością Agencji Mienia Wojskowego. Na jej czele stoi Grzegorz Stawowy, który jednocześnie jest radnym PO i przewodniczącym komisji planowania przestrzennego Rady Miasta Krakowa.

Do niedawna działki były uznawane za teren wojskowy i stanowiły tzw. zieleń przyforteczną. Zmieniono to w nowym Studium. Teraz są to działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Prace nad nowym Studium to zajęcie bardzo odpowiedzialne, dlatego zajmowały się tym osoby najbardziej kompetentne, gdy chodzi o planowanie przestrzenne miasta. Przede wszystkim radny PO i przewodniczący komisji planowania przestrzennego RMK Grzegorz Stawowy, który jednocześnie jest dyrektorem małopolskiego AMW oraz Elżbieta Koterba, która jest zastępcą prezydenta Jacka Majchrowskiego ds. Rozwoju Miasta Krakowa. (Było nawet i tak, że mieszkańcy, którym plan zabudowy się nie podobał i chcieli parku, chodzili do Elżbiety Koterby z prośbą o interwencję i wpłynięcie na dyrektora AMW.)

Ponieważ Miasto nie chciało wykupić tego terenu, bo – tak mówiono – nie miało pieniędzy, a poza tym miało nie być warto, bo podobno nie ma tam zieleni, to AMW na czele którego stoi dyrektor Grzegorz Stawowy, który jest jednocześnie radnym PO i szefem komisji planowania przestrzennego RMK, podzieliła swoją działkę na mniejsze parcele i w roku ubiegłym oraz pierwszej połowie bieżącego sprzedała większość tego terenu firmie ECHO Investment, która w Krakowie buduje bardzo dużo oraz chętnie, a posiada też np. budynek Hotelu Cracovia.

ECHO oczywiście chce na ta tym terenie budować, a nie robić park. Dlatego deweloper, który kupił działki wystąpił do Miasta o wydanie warunków zabudowy dla pierwszej z kupionych działek. Nie załatwia jednak takich spraw sam. To jasne. Jakbym miał tyle pieniędzy to w ogóle nic nie załatwiałbym sam. Wystąpił przez pełnomocnika, którym jest Biuro Rozwoju Krakowa i Sebastian Chwedeczko. BRK to firma, której prezesem przez wiele lat była Elżbieta Koterba, ale już nie jest. I dobrze, bo to byłby konflikt interesów. Dziś takiego konfliktu już nie ma, a BRK – tak w każdym razie wynika z KRS, a przyznawała to też sama Elżbieta Koterba, gdy w czasie wakacji i w związku z jednym z miejskich zleceń pytał ją o to lovekrakow.pl – należy w większości do jej męża Kazimierza Koterby oraz syna Sebastiana Chwedeczko.

I co? Prawda, że małe miasto?

A tutaj znajdziecie niemal kompletny wniosek o WZ. Cały znajdziecie – do wglądu lub skopiowania – w biurze Rady Dzielnicy:

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Kraków: Bardzo bardzo małe miasto"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
jedynak
Gość

Tak będzie dopóki ktoś, po prostu, tak po ludzku, szczerze i od serca, nie dostanie za takie działania po mordzie.
To bardzo proste.., pamiętacie Gombrowicza? Jak należy postępować z chamami ?

aggness
Gość

tragedia. Nawet nie miałam pojęcia, że takie rzeczy się dzieją. Może NIK powinien wpaść i przeprowadzić tam kontrolę?

Paweł
Gość

Nie chcemy tam bloków !!! Za nowymi mieszkańcami idą samochody, a tego te jednopasmowe uliczki wokół nie udźwigną !!! nie ma to jak zasr@#@$ć przestrzeń miejską blokami !!

Romek
Gość

Co do wpisu „jedynaka”: Najmłodszy członek opisywanej rodziny już kiedyś dostał publicznie po mordzie i niestety nic to nie dało. Słaba nadzieja na zmiany.

trackback

[…] Koterbą w roli głównej, firmą w której przed prezydenturą pracowała pisał Lovekrakow.pl (czytaj), jak wiceprezydent pomagała firmie swoich […]

Pytanie
Gość

ale tak serio, serio nie da się czegoś z tym zrobić? np. art 24 postępowania administracyjnego wspomina, że osoba będąca w konflikcie interesów powinna zostać automatycznie wyłączana z postępowania administracyjnego. Nie da się zaskarżyć tej decyzji?

nieproszony gość
Gość

Sprawdźcie kolejne powiązania i nazwiska w otoczeniu Koterby, np. dyrekcja biura planowania umk i główny architekt. A własnie, gdzie jest główny architekt tego miasta i co ma do powiedzenia w tej sprawie?!

trackback

[…] Krowoderska.pl była przez cały rok w Waszych domach. I za to chcemy Wam podziękować. Że w tym bardzo bardzo małym mieście potrafimy funkcjonować we względnej zgodzie i […]

trackback

[…] Krakowie, bardzo bardzo małym mieście, krążyła w tym czasie plotka, że Krowoderska.pl ma faktury LoveKraków.pl i nie zawaha się ich […]

Ciekawy swiata
Gość

Myślimy dalej…pani elka zmienia dyrektora planowania na swoja znajoma, Pan Grzesiu Radny staje sie przyjacielem Pana Syna, zleca mu projekt domu…jak szybko WZ I PB dostaje BRK , jak zostaja sporzadzne plany, kto pozniej ma zlecany projekt w miescie, po jak krotkim czasie Pan Maz pozbawia sie lokatorow ze swojej kamienicy i wreszcie kto jest zatrudniany na stale w BRK?…

trackback

[…] miejscu, które wywoła choć cień podejrzeń o konflikt interesów. I tak samo nie jesteśmy przeciwko Grzegorzowi Stawowemu. Jesteśmy za tym, by ludzie zajmujący w naszym mieście oraz całym samorządzie stanowiska byli […]

wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Bronowice i Mydlniki"

Mydlniki świętują

Rada Dzielnicy VI, SM Grodzka, SP 138 oraz Klubu Kultury Mydlniki zapraszają
filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę