Narodowa Loteria Paragonowa
Kiedy w kwietniu odwiedziliśmy Urząd Skarbowy Kraków-Krowodrza, aby przeprowadzić wywiad z jego naczelnikiem, Grzegorzem Doleckim, red. Malczyński zachęcał do kupowania obwarzanków na Krowoderskich Zuchów, bo nie dość, że dobre, to na dodatek zawsze otrzymuje się do nich paragon. Nie mieliśmy pojęcia, że kilka miesięcy później cała Polska oszaleje na punkcie paragonów.
W poniedziałek odbyło się pierwsze losowanie w ramach Loterii Paragonowej. A było w czym losować. Do tej pory Polacy zarejestrowali niemal 20 milionów paragonów fiskalnych. Jako Fundacja Krowoderska.pl zawsze zachęcaliśmy do czynnego uczestniczenia we wszelkich aspektach lokalnego życia. Jednym z nich jest właściwe funkcjonowanie obrotu gospodarczego. Wierzymy, że podatki, które dzięki niemu zostaną w Krakowie, służyć będą poprawie standardu życia mieszkańców, walce ze smogiem, a nie tylko pięciogwiazdkowym delegacjom urzędników.
* * *
Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza oraz Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Śródmieście zachęcają do wzięcia udziału w Narodowej Loterii Paragonowej
1 października 2015 r. ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Loteria ma zachęcać do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.
Na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej czekają samochody Opel Astra oraz nowoczesne laptopy i iPady. Dodatkowo, co trzy miesiące do wygrania będzie samochód Opel Insignia. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl.
Losowanie zwycięskich paragonów odbywa się co miesiąc. Dodatkowym losowaniem będą objęte paragony z premiowanych branż usługowych. W pierwszych trzech miesiącach loterii są to paragony z zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. W kolejnych kwartałach premiowane będą paragony z następujących branż: prywatnych gabinetów lekarskich i dentystycznych, warsztatów samochodowych oraz z restauracji i kawiarni.
Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury.
Co trzeba zrobić, aby spróbować szczęścia?
1. Loteria trwa od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r.
2. Aby wziąć udział, trzeba dokonać zakupu towaru lub usługi za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl.
3. Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu.
4. Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał – Opla Insignię. Ponadto można wygrać nowoczesny Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2.
5. Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale YouTube Ministerstwa Finansów.
6. Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki w dniu losowań.
7. Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce.
8. I jeszcze jedno: wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku!
9. W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.
* * *
Informacje nt. Narodowej Loterii Paragonowej uzyskać można także telefonicznie:
w U.S. Kraków-Śródmieście – Marek Prytko – tel. 12/6656158
w U.S. Kraków-Krowodrza – Artur Finowski – tel. 12/6656110
–0 Komentarz–