Postać Roku 2015 portalu Krowoderska.pl

autor

Walczyć z krakowskim smogiem w zeszłym roku próbowało wiele osób na wiele sposobów. Prezydent Jacek Majchrowski jeździł tramwajem, a jego doradca ds. jakości powietrza samochodem z 3-litrowym silnikiem diesla. Magistraccy urzędnicy kusili mieszkańców dopłatami do wymiany pieców, dwa razy wprowadzano też darmową komunikację aby ograniczyć ruch samochodowy, a straż miejska karała surowo mandatami za spalanie w piecach zużytego oleju. Te działania okazały się jednak niczym w porównaniu do działań naszej „Postaci Roku 2015”, którą został…

…wiatr! Tak, po prostu wiatr. To w naszym odczuciu prawdziwy bohater walki o czyste krakowskie powietrze. I co najważniejsze – niezwykle skuteczny, bo gdy tylko pojawił się w Krakowie, to smog znikał jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niejednokrotnie w mijającym roku przegonił pyły zawieszone poza granicę miasta w spektakularny sposób. Kapituła konkursowa portalu Krowodreska.pl nie miała żadnych wątpliwości przy wyborze najbardziej wpływowej postaci 2015 roku.

Nasza „Postać Roku 2015” ma także silną rekomendację miejskiego portalu Magiczny Kraków, którego uwadze nie umknęły zwycięskie zmagania wiatru ze smogiem:

wiatr
Screen z facebook.com – fanpage Kraków PL

Magistratowi oraz rzetelnie opisującemu jego poczynania portalowi „Magiczny Kraków” życzliwie podpowiadamy: im mniej zabudowanych korytarzy przewietrzania miasta, a im więcej zieleni, tym bohater walki ze smogiem, wiatr, poczynał sobie będzie śmielej i skuteczniej.

Zdj. tytułowe: flickr.com, Michael Leland, CC BY-NC 2.0

Tags:

Z wykształcenia kulturoznawca i historyk, z zawodu dziennikarz, a z pochodzenia krakowianin. Współpracował z Radiem Eska, pisał dla Placu Wolności, a obecnie dumnie reprezentuje Radio Kraków. Pomysłodawca akcji „Azorskie murale”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Ostatnie w kategorii "Na bieżąco"

filipiny blog filipiny ceny siquijor island
Idź na górę